Матеріал поданий без змін

Великодні мотиви

(З досвіду роботи Публічної бібліотеки села Єрківці Дівичківської ТГ)

Світле свято Великодня встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа. Цей день має ще одну назву - Пасха.

Святкувати Пасху в Україні почали наприкінці першого тисячоліття з приходом християнства.

За Біблійним сюжетом, Ісус Христос воскрес рано-вранці, і це Воскресіння супроводжувалось  великим землетрусом: то ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Марія, мати Якова та Соломонія прийшли до гробу з ароматами,  щоб обмастити тіло Ісуса, але побачили відвалений камінь і порожній гріб, і тоді схвильованим жінкам з'явився ангел і сповістив про Воскресіння Господнє.

В Публічній бібліотеці села Єрківці організовано святкову книжкову виставку "Великодні мотиви", де представлена Біблія, книги про історію виникнення християнства, православна християнська етика, а також видання, які розповідають про народні традиції відзначення Великодня.

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!