Вітаємо всіх користувачів бібліотеки, всіх обухівчан із світлим Христовим Воскресінням!

Матеріал поданий без змін

СВІТЛО ВЕЛИКОДНЬОГО ДНЯ

(з досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки обухівської міської ради)

Великдень — найсвітліше, велике і найбільш шановане в народі і у християнській релігії свято. Воно пов'язане із воскресінням Ісуса Христа, тому й має назву Великий день або Великдень.

Великдень українці завжди святкували радісно та піднесено. Готувалися до нього заздалегідь. Упродовж тижня наводили лад у господарстві: прибирали, мазали хати, розмальовували стіни зсередини, інколи й знадвору. Прикрашали покуть, вивішували найкращі рушники.

Першою і обов'язковою  великодньою  стравою  була випечена власноруч   пишна паска.  Окрім паски, своєрідним символом свята було яйце: писанка, крашанка, мальованка. Найпоширенішим способом приготування крашанок й донині залишається варіння яйця у лушпинні цибулі. Ще застосовували червоні, сині, рожеві та зелені фарби. Але приготувати на Великдень потрібно й безліч інших смачних страв, особливо з тих продуктів, які були заборонені до вживання під час Великого посту.

Великодній кошик – незамінний атрибут одного з найголовніших християнських свят. Що потрібно до нього покласти, які продукти можна і не можна святити на Великдень.

- паска – символ Воскресіння та Небесного Царства.

- яйця – це обов'язковий символ великоднього кошика, який символізує нове життя і відродження. Яйця можна прикрашати натуральними та харчовими барвниками, тканиною, папером і навіть стразами. Але робити це радять в колі сім'ї;

- м'ясо – зазвичай на Великдень подаються холодні м'ясні закуски, тому що вони готуються напередодні, ще під час Великого посту. Тож покладіть у великодній кошик шматочок м'яса та домашньої ковбаски. Головне – щоб м'ясна страва була без крові;

- сир і молочні продукти – оскільки молочні продукти не вживалися під час посту, їх також кладуть у великодній кошик.

- хрін – це міцне коріння, це те коріння, яке може дати людині віра у Воскесіння Господа Ісуса Христа.

- сіль — символ повноти та достатку.

Не варто нести на освячення фрукти та овочі. Для цього в церковній традиції є свій час. А також не кладіть до кошика горілку. Не варто нести до храму багато пасок чи яєць. Оскільки, з благочестивих міркувань освячені продукти не викидають. Їх треба з'їсти чи поділитись ними, наприклад зі стражденними.

Напередодні величного свята Обухівська центральна публічна бібліотека для дорослих Обухівської міської ради підготувала для своїх користувачів  газетно – журнальне асорті  «До Великоднього кошика». З видань, представлених на викладці, можна дізнатись, що покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок та інших великодніх страв.

У житті кожного українця Великдень – свято особливо шановане та величне. Й не тільки тому, що приходить воно з утвердженням справжньої, квітучої та теплої весни, але й тому, що це свято добра, любові, милосердя.

Святий Великодень спонукає кожного із нас ще раз замислитись над духовними та моральними цінностями, втілити свої думки та відчуття в добрі, щирі справи, розділили радість пасхальних днів з тими, хто знаходиться в складній життєвій ситуації.

Вітаємо всіх користувачів бібліотеки, всіх  обухівчан із світлим Христовим Воскресінням! Нехай Ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті як Великодній рушник і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у Вашу оселю радість, віру, надію і любов.

Христос Воскрес!

Л.Храпач