Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

У Публічній бібліотеці села Єрківці організовано виставку-реквієм «Чорнобиль – наша печаль і скорбота»

 

Матеріал поданий без змін

 

Чорнобиль – наша печаль і скорбота

 

(З досвіду роботи Публічної бібліотеки села Єрківці Дівичківської ТГ київської області)

 

26 квітня 1986 року, о 1 год. 23 хв., на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. 

Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла. 

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки. 

Після аварії на ЧАЕС усе населення яке проживало у 30-ти кілометровій зоні переселяли в обов’язковому порядку. Централізовано за державний кошт зводилися нові садиби і цілі мікрорайони у містах і селах.

У Єрківцях також гостинно і зі співчуттям прийняли переселенців. На місці частини городів єрківчан та сільськогосподарських угідь терміново було споруджено 63 будинки з надвірними спорудами, куди 27 серпня 1986 року заселилися «нові єрківчани» - жителі сіл Весняне та Кливини Поліського району. Таким чином село розрослося на 5 нових вулиць: Уманська, Дружби народів, Весняна, Вишнева та Бригадня.

У Публічній бібліотеці села Єрківці організовано виставку-реквієм «Чорнобиль – наша печаль і скорбота», де представлена література про трагічні події, що відбулися в квітні 1986 року на ЧАЕС, про тих, хто не шкодуючи свого здоров’я та життя затулили собою весь світ від радіаційної хвилі, спогади та світлини евакуйованих мешканців із радіаційної зони, а нині жителів села Єрківці.

 

Директор Публічної бібліотеки села Єрківці 

Дівичківської ТГ Київської області

Ольга Шульга