Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Історія села Переяславського краю.

 

Матеріал поданий без змін

 

Презентація чергової книги про рідне село Єрківці

(з досвіду роботи Дівичківської ТГ)

 

З любові до рідного села вийшла друком чергова книга Гича М.М. «Єрковці. Історія села Переяславського краю. Служба в царській армії. Перша світова війна. Громадянська війна 1918-1922 рр.». 

Михайло Миколайович презентував своє видання відвідувачам пірографічної  виставки «З квітами в руках» Андрія Рижова.

В історико-документальному виданні зібрані архівні документи жителів села Єрковці, які проходили службу в царській армії, брали участь у І-й світовій та громадянській війні.

У книзі вміщені імена 76-ти односельців, які під час бойових дій у Першу світову, були поранені чи зниклі безвісти. Фото 26-ти осіб, знайдених у родинах єрковчан, зображені із царськими нагородами, але їх прізвищ у архівних документах не було. В них виставлені іменні списки втрат, а ці люди могли пройти всю війну неушкодженими, тож до тих списків не потрапили. Знайдено 9 імен єрковчан, які були призвані в січні 1858 року рекрутами до війська.

Цікаво, що на той час фото не було так поширене, адже першу людину із зображенням зробили лише у 1838 році. За 20 років техніка фотозйомки, мабуть, іще  не дійшла до царської Росії отже в документах дається лише детальних опис рекрутів. Наприклад, волоси на голові – лисувато-русі; брови – русі; очі  - сірі; ніс – довгастий; рот – помірний; підборіддя – кругле; лице – у веснянках. 

Видання є значним здобутком автора, а фонд нашої бібліотеки поповнився цікавою та змістовною книгою про рідне село.

Директор Публічної бібліотеки 

села Єрківці Дівичківської ТГ 

Ольга Шульга