Літературний портрет «Упійманий співець» - з досвіду роботи Таращанської ЦБС Київської області.
Матеріал поданий без змін
Літературний портрет «Упійманий співець»
(З досвіду роботи Таращанської ЦБС Київської області)
27 січня в Таращанській центральній бібліотеці шанувальники поетичного слова по новому відкривали для себе творчість видатного українця – Павла Тичини.
Саме цього дня 130 років тому народився поет Павло Тичина. Молодий Тичина подарував Україні соковиту яскраву поезію, просякнуту символізмом, музикою та світлом. Саме таким ми його і пам’ятаємо – неймовірно талановитим, оптимістичним, спрямованим в майбутнє.
Постать великого митця – завжди на перехресті критичних оцінок. Він – князь української поезії. Бард Центральної ради. Співець українського березня. Конгеніальний пророк національної революції. Хліборобський Орфей. Співець червоного Жовтня. Основоположник української радянської літератури. Поет-лауреат, поет-академік. Полум’яний трибун, ніжний лірик. Феномен доби. Жива мумія. Ідеологема радянської епохи.
Усі ці означення неповні. Та чи не в кожному з них є дещиця правди.
Так, німецький дослідник Герберт Нойфельд вважає П. Тичину «поетом трагічним і по-своєму вірним собі у часи катастрофічного падіння духовних вартостей і гідності людини».
Павло Тичина належить до постатей, для яких Україна була найвищим пріоритетом, а праця задля неї, часто сізіфова, у радянські часи «заблокованості» української культури – найвищим моральним імперативом, що змушував переборювати інколи нездоланні внутрішні й зовнішні перепони. З поетичним доробком автора можна ознайомитись зі збірок представлених у викладці-персоналії «Таїна життя і творчості». У вас є можливість послухати вірші Павла Тичини у виконанні Олександра Биструшкіна з аудіо книги «Сила і ніжність болю».
https://pilipyurik.com/oleksandr-bystrushkin-2/1062-pavlo-tichina-sila-n-zhn-st-bolyu-chitae-oleksandr-bistrushk-n
О. Ратушна,
директор Таращанської центральної бібліотеки
Київської області
{gallery}28-01-21{/gallery}