СВЯТИНІ МОГО КРАЮ - з досвіду роботи Обухівської РЦБС Київської області
Матеріал поданий без змін
СВЯТИНІ МОГО КРАЮ
(З досвіду роботи Обухівської РЦБС Київської області)
Найбільшим надбанням українського народу є його духовна культура.
Релігія здавна була носієм культурних цінностей, вона є однією з форм культури. Величні храми, майстерно виконані фрески і ікони, прекрасні літературні та релігійно-філософські твори, церковні обряди, моральні заповіді надзвичайно збагатили культурний фонд людства. Серед них Софіївський собор і Києво-Печерська лавра, собор Паризької Богоматері, рубльовська Трійця і фрески Врубеля, праці Г. Сковороди, М. О. Бердяева, П. О. Флоренського, Біблія і Коран, обряди водохрещення і вінчання тощо.
У кожному місті чи селі храм завжди був окрасою населеного пункту і завжди виділявся на тлі одноманітних дерев’яно-цегляних будівель. Ще в XIX ст. в храмах не тільки молилися Богу, а й заслуховували укази імператорів, повідомлення про державні реформи та насування епідемій, попередження про майбутні незвичні природні явища, які створювали паніку серед неграмотного населення. В кожній церкві велося близько 30 видів різноманітної громадянської документації, яка зараз є важливим джерелом історії кожного населеного пункту.
Славився своїми православними храмами і Обухівський край. Щоб більше дізнатися про історію православних храмів нашого краю, запрошуємо в Обухівську районну бібліотеку для дорослих, де оформлена православна полиця «Святині мого краю», присвячена Дню хрещення Київської Русі-України.
{gallery}24-07-2020{/gallery}