Презентація науково-документальне видання «Концтабір Аушвіц – український вимір: дослідження, документи, свідчення»
27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
(З досвіду роботи Публічної бібліотеки с. Єрківці Дівичківської ОТГ Київської області)
Днями в Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували науково-документальне видання «Концтабір Аушвіц – український вимір: дослідження, документи, свідчення». Презентація стала ще одним жестом ушанування людей, знищених найбільшою з «фабрик смерті» періоду Другої світової війни – табірним комплексом Аушвіц-Біркенау.
Книжка побачила світ наприкінці 2019 р. – напередодні 75-ї річниці визволення його в’язнів.
Видання унікальне, адже окрім низки наукових статей містить скрупульозно складений фахівцями перелік людей. Тих, хто за будь-якими відомими документальними свідченнями народився чи жив на нинішній території України і став в’язнем Аушвіцу. В реєстраційних документах табору усі вони, за рідкісним винятком, значилися радянськими громадянами або росіянами. Серед великої кількості світлин, зібраних у даному виданні є фото Зеленої (Говорухи) Ольги Григорівни, жительки села Єрківці, в’язня концтабору Аушвіц, яка, на жаль, уже не з нами...
Її особистий номер 54205 свідчив про те, що вона була у складі перших ешелонів, приречених на смерть, і стала однією з останніх, хто дожив до такого довгоочікуваного визволення.
Презентацію книги «Концтабір Аушвіц – український вимір: дослідження, документи, свідчення» відвідав краєзнавець, уродженець села Єрківці - Гич Михайло Миколайович. Тож, до послуг користувачів сільської книгозбірні він передав презентоване видання, а також книгу «Київські адреси сповіщень про загибель: дослідження, документи, свідчення».
Дякуємо Михайлу Миколайовичу за поповнення інформаційного потенціалу бібліотеки. Бажаємо натхнення та творчої наснаги.
Ольга Шульга,
директор Публічної біліотеки
с. Єрківці Дівичківської ОТГ Київської області
{gallery}2020-01-01{/gallery}