В Таращанській бібліотеці для дітей 13 грудня відтворили «вечорниці на Андрія»

Золоте сяйво Калити

(З досвіду роботи Таращанської РЦБС Київської області)

3 давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу. Одним зі свят, яке завжди відзначали нaшi батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді – день св. Андрія.

День Андрія Первозванного – найцікавіший. Від нього в’є чарівною староукраїнською стихією.

В Таращанській бібліотеці для дітей 13 грудня відтворили «вечорниці на Андрія». Запросили на гостину читачів-учнів 6-Б класу ліцею «Успіх». У святково прибраній «світлиці» на дівчат та хлопців чекали Господиня та її Подруга (Фещенко С.М. та Оляніцька С.Л.), які повідали про відомі їм андріїївські гуляння молоді та допомогли провести різні ворожіння. З цікавістю присутні переглянули відео про святкування Андрія. А самим найцікавішим та най веселішим стало винесення Калити та її кусання. Всі хлопці та дівчата добре повеселилися. А бібліотекарі пригостили їх калитою, яку спекли самі до свята. До уваги присутніх було організовано книжкову виставку «Біла зимонька прийшла, саньми свята привезла», книги з якої діти переглянули та деякі взяли прочитати.

Світлана Оляніцька

завідуюча Таращанською бібліотекою