Інформаційна година «Про СНІД знати, щоб жити»
Інформаційна година «Про СНІД знати, щоб жити»
(З досвіду роботи Славутицького ЗБІЦ Київської області)
Постійно в стінах Загальноміського бібліотечно-інформаційного центру відбуваються зустрічі з читачами-учнями, на яких обговорюються різні теми. Цього разу йшла розмова про «чуму» 21-го століття - СНІД.
Старшокласники уважно прослухали повідомлення про історію виникнення ВІЛ, про його види і механізми дії в людському організмі.
Мало хто знав, що цей страшний вірус походить від шимпанзе, які можуть їм заразитися, але ніколи ним не хворіють. Самий ранній випадок СНІДу був виявлений в Конго в 1959 році, коли ще ніхто не здогадувався про існування цього захворювання. Через 10 років вірус «перебрався» до США, а в кінці 70-х років минулого століття СНІД почав забирати життя європейців.
Парадокс полягає в тому, що офіційно вірус був відкритий лише в середині 80-х років, а випадки, що описані вище, не є підтвердженими, що це саме був вірус імунодефіциту.
Читачі зацікавилися проблемою пошуку ліків від цього захворювання. Вони дізналися, що було зроблено декілька вдалих спроб, але, на жаль, це не привело до відкриття панацеї. ВІЛ дуже гнучкий генетично, що дозволяє йому отримати стійкість до ліків. Тому дуже важко допомогти імунній системі розпізнати вірус на ранній стадії зараження.
Учасники заходу були здивовані, що в світі є невеликий відсоток людей, чий організм стійкий до ВІЧ. Це пов'язано з мутацією гена, що відповідає за опір даному захворюванню.
Їм було також важко повірити в те, що понад 25 мільйонів людей померли, а понад 30 мільйонів живуть з ВІЛ-інфекцією.
Присутні висловили сподівання, що ліки буде знайдено, і страшне захворювання буде подолано. Дуже хочеться вірити, що майбутній творець знаходиться серед них, і саме він зможе звільнити людство від «чуми» сторіччя.
О. В. Кропта,
зав.сектором клубної роботи
Славутицького ЗБІЦ
Київської області
{gallery}09-12-2019{/gallery}