Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Чергове засідання клубу, яке було присвячене культурним традиціям татарського та башкирського народів.

 

Знайомтесь:такі різні славутичани...

(З досвіду роботи Славутицької ЦБС Київської обл)

Початок літнього сезону зовсім не означає, що настала пора затишшя. У Славутицькому ЗБІЦ, навпаки, прийшла "спека" завдяки щотижневим заходам Клубу національної співдружності "Злагода" під керівництвом Курдіної Ольги Львівни.

19 червня відбулося чергове засідання клубу, яке було присвячене культурним традиціям татарського та башкирського народів. Учасники цього заходу підготували цікаві вистави, які ознайомили глядачів з географічним положенням Татарстану і Башкортостану, предметами побуту і релігійними атрибутами, їх  національною кухнею. Так само були представлені твори письменників цих республік, які в радянські часи вивчалися за шкільною програмою.

Національний костюм дуже органічно виглядав на Лілії Ахметовні Хайрулліній, яскравій представниці татарського народу. Було пояснено, що його основу складає кулмек (сорочка-сукня), шаровари, калфак (тюбєтєйка),а також бешмет(кафтан). Дуже часто зверху одягається халат як верхній одяг.

Розповідь про історію республік  зацікавила всіх присутніх. Інформація про населення, державну мову, економіку, виявилася мало знайомою слухачам і тому викликала багато запитань.

На  свято був запрошений  директор Славутицького краєзнавчого музею Євгеній Абдулайович Алімов, який ознайомив всіх присутніх з музейною колекцією  сучасних кримських монет. А Віталій Васильович Горшков поділився своїми спогадами про відвідування Універсіади в Казані в 2013 році.

Національна музика підняла всім настрій, і учасники заходу  долучилися до дегустацію страв, в ході якої обмінювалися враженнями від отриманої інформації.

Як же чудово, що такі заходи є в нашому місті, адже проблема інших національностей є зараз дуже важливою.

В Україні Законодавство країни стоїть на сторожі забезпечення прав представників інших народів,які проживають на її території. А народи, що проживають в Україні в свою чергу, поважають її закони, культуру, мову, і цим досягається гармонія в суспільстві.

Приємно усвідомлювати, що Славутицький Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр бере активну участь у популяризації різних національних культур. А жителі нашого міста з повагою ставляться до всіх національностей, які проживають на його території.

 

Кропта О.В,

зав.сектором клубної роботи

Славутицького ЗБІЦ Київської обл