"Поетичні краєвиди рідного міста"
Літературна вітальня "Поетичні краєвиди рідного міста"
(З досвіду роботи Славутицької МЦБС Київської області)
Напевно, не випадково, в день весняного рівнодення, 20 років тому, ЮНЕСКО вирішила щорічно відзначати Всесвітній день поезії. Це час, коли прокидається природа, а в нас пробуджується бажання мріяти, любити і творити. Думки і почуття, одягнені в поетичну форму, проникають в серця людей, нагадуючи, що ми всі одна велика сім'я, і що ми, такі різні, насправді дуже схожі один на одного.
Саме це і об'єднує тих, хто щосереди приходить в Славутицький ЗБІЦ Київської області на зустріч в літературно-музичну вітальню "Співзвуччя".
А в цю середу, в День поезії, звучали вірші Марини Цвєтаєвої, Євгена Євтушенка, Володимира Маяковського, Геннадія Шпалікова, а також твори про рідне місто, його надзвичайно красиві пейзажі, про прекрасних людей, що живуть в ньому.
Веніамін Молдавський, Любов Василевська, Михайло Уманець, Валентина Томіліна, Оксана Василець та інші оспівали наше містечко і силою поетичного слова відкрили для нас те, що ми не помічали в повсякденній метушні і турботах. Адже Славутич 90-х і сучасний - це два різні світи. Час невблаганно рухається вперед, тягнучи за собою нас. Все змінюється навколо, в тому числі, і рідні пенати. Тому так важливо зберегти в пам'яті те, як це було тоді і хто стояв у витоків.
З ноткою ностальгії було прослухано пісні на вірші Леоніда Дербеньова і Олександра Зацепіна, які "зростили" покоління 70-х, гаслом якого були слова поета "є тільки мить між минулим і майбутнім - саме вона називається життя."
Любов до рідного краю звучить чудовою музикою в поетичних творах, тому, читаючи вірші, ми занурюємося в світ, який створений в них, і який наповнює наші серця радістю і гордістю за те, що ми тут живемо, і ми причетні до цієї краси, що оточує нас.
У фондах бібліотек Славутицької МЦБС Київської області дуже багато поетичних збірок і українських поетів як класиків,так і сучасних, якими послуговуються у своїй потребі читачі Славутицьких бібліотек: читачі-учні, вчителі, працівники культурологічної галузі. Залюбки, для душі, для настрою, для свого ліричного дозвілля долучаються до українського поетичного слова читачі бібліотек м. Славутича різного віку і різних соціальних кіл.
Поезія – це велика духовна сила!
Кропта О.В,
завсектором клубної роботи
Славутицького ЗБІЦ Київської обл.
{gallery}0204{/gallery}