Майстер-клас з виготовлення ляльки Зернянки

У Єрковецькій сільській бібліотеці проведено майстер-клас з виготовлення ляльки Зернянки

(З досвіду роботи Єрковецької сільської бібліотеки Дівичківської ОТГ Київської області)

В традиційному українському середовищі популярність ляльки велика. З давніх-давен їх виготовляли з різних матеріалів: глини, дерева, тканини, соломи. Серед ляльок-оберегів вирізняються ляльки Зернянки. За народним повір’ям вони приносять у дім достаток, благополуччя, допомагають досягти успіхів у роботі.

Саме таку ляльку виготовляли читачі-діти у Єрковецькій сільській бібліотеці Дівичківської ОТГ Переяслав-Хмельницького району Київської області, а майстер-клас проводила молода майстриня, жителька села, Рижова Аліна. До речі, виставка її робіт ляльок-мотанок експонується в книгозбірні і час від часу поповнюється новими виробами від автора.

Діти із задоволенням послухали розповідь про те, що приступати до виготовлення ляльки Зернянки потрібно з добрим настроєм, зерно використовувати тільки ціле, заборонялося застосовувати крупи і пластівці. Раніше ці обереги починали робити восени і брали зерно із нового врожаю – пшеницю, гречку, просо тощо.

Маленькі господині залюбки вчилися народній майстерності, весело та змістовно провели час.

Ольга Шульга

завідуюча Єрковецькою сільською бібліотекою