Пам'ять про воїнів-кіборгів в народі навічно!

(Участь бібліотек Вишгородської РЦБС в обласному заході Київщини)

18 січня 2019 року на Вишгородщині у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбувся обласний захід з нагоди відзначення Всеукраїнського дня пам’яті героїв-кіборгів «Полум’я ДАПу в наших серцях».

Вшанувати пам’ять загиблих захисників Донецького аеропорту зібралися воїни-кіборги, учасники АТО, військовослужбовці, родичі загиблих захисників України, волонтери та предствники влади: міністр у справах ветеранів війни Ірина Фріз, народний депутат України Тетяни Ричкова, голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук, голова Вишгородської районної державної адміністрації Вячеслав Савенок.

Легендарна оборона Донецького аеропорту, що тривала 242 дні стала славетною сторінкою української військової історії. Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Київщина втратила 19 військових.  Вічна слава героям!

Під час заходу голова Київської ОДА Олександр Терещук та голова Вишгородської РДА В”ячеслав Савенок вручили відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції» (посмертно) загиблим учасникам АТО Вишгородщини. Нагороди отримали рідні солдатів Олега Орлова, Євгенія Єрмакова, Анатолія Савченка, старшого солдата Дениса Ханчича, сержанта Костянтина Непопа, старших сержантів Арсієнко Руслана, Олександра Костюченка, Миколи Чердловського, лейтенантів Олександра Устименка та Святослава Горбенка.

У рамках заходу було представлено виставку фоторобіт волонтера учасника АТО Олексія Палія та книжкову виставку Вишгородської центральної районної бібліотеки «Україні - слава, а героям – честь». Книжкова виставка складалася з двох частин. На одній була представлена художня, науково-популярна, документальна література, на другій – біобібліографічні довідки про Вишгородських героїв, які  загинули, захищаючи цілісність України.

Україна завжди пам'ятатиме подвиг кожного з «кіборгів», кожного українського героя.