Постать на тлі подій української революції

«Постать на тлі подій української революції»
(З досвіду роботи бібліотек Бородянського району Київської області)

В рамках відзначення 100-річчя української революції 1917-1921рр. за сприяння Громадського об‘єднання «ЯВОРИНА» у Бородянській районній бібліотеці відбулася презентація книги Володимира Сікевича «1918. Донецький бліцкриг». Керівник проекту і укладач книги Олексій Бешуля, у своєму виступі поділився історією виникнення задуму видання спогадів генерала-хорунжого, командира Слов’янської групи Армії УНР В. Сікевича, який у березні-квітні 1918 року звільнив Донеччину від більшовицької окупації. О.Бешуля, сам вихідець з українського Донбасу, учасник російсько-української війни, здійснив цікавий екскурс в героїчне минуле України, зокрема розповів про перебіг подій на території тогочасного Донбасу. Зацікавила присутніх і неординарна постать самого генерала Володимира Сікевича, який був визначним військовим ще російської армії, але зберіг свою національну ідентичність і присягнув на вірність Україні. Голова ГО «Яворина» Київщини Ольга Філюк і депутат Києво-Святошинської районної ради Олександр Однороманенко у своїх виступах наголосили на тому, що сьогодні вкрай важливо робити хороші патріотичні справи, а саме повертати із забуття українську історію в деталях і особистостях. Подарувавши комплект "Бандерівських читань" та кілька видань патріотичного спрямування, О. Однороманенко поповнив книжковий фонд центральної районної бібліотеки. Депутат Бородянської районної ради Людмила Близнюкова та депутат Пісківської ОТГ Юлія Соловйова теж зробили свій внесок, долучившись до акції дарування книг. Вони презентували районній дитячій бібліотеці книги видавництва А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га.

По завершенню презентації відбулась автограф-сесія Олексія Бешулі.

Валентина Вашуленко,
директор Бородянської РЦБС Київської області