«Ніхто не забутий – на попіл ніхто не згорів»

Година пам'яті

(З досвіду роботи Ставищенської РЦБС Київської області)

До Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні бібліотека-філія с. Стрижавка Ставищенської РЦБС (бібліотекар - Л. О. Максименко) спільно із Стрижавською ЗОШ організували  та провели годину пам’яті «Ніхто не забутий – на попіл ніхто не згорів». За підтримки директора ЗОШ Придко Л. С., медичного працівника Стеценко О. І., вчителя молодших класів Волинець Л. М. здійснено поїздку в с. Нове життя (в минулому назва с.Тельман) Володарського району, в якому 23 грудня 1943 році німецькі окупанти зігнали людей з трьох сіл: с. Веселе Ставищенського району, с. Молочне Тетіївського району та с. Тельман у три хати і живцем спалили. Єдиному свідку цієї трагедії пощастило залишитись живим - Тетяні Циганенко. Затамувавши подих, слухали діти хвилюючу розповідь  жителя с. Веселе Анатолія Касянчука, який  розповідав про події тих часів зі спогадів своєї тітки - Горобець Ніни Михайлівни (вона змогла полями втекти від розправи). Пам´ять заживо спалених мирних жителів  увічнена у меморіалі, на мармурових плитах викарбувані їхні імена. При найменшому подиху вітру дзвін металевих ланцюгів нагадує про страшну трагедію людства і вічно буде жити в пам’яті поколінь.  Учасники години пам´яті хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих. По даній тематиці у бібліотеці оформлено виставку-пам’ять «Вогонь війни у пам’яті навічно».

Л. Максименко,

бібліотекар бібліотеки-філії с. Стрижавка