«Формування професійної компетентності бібліотекаря»

Тренінг

(З досвіду роботи Бородянської РЦБС Київської області)

18 червня на базі Бородянської ЦРБ Київської області відбувся тематичний тренінг  «Формування професійної компетентності бібліотекаря» за участі завідуючих бібліотек-філіалів і працівників районних бібліотек Бородянської РЦБС. Мета тренінгу - визначення найбільш важливих якостей для успішної роботи бібліотекарів, спонукання до постійної самоосвіти і удосконалення, виховання особистої відповідальності за імідж своєї бібліотеки. З вступним словом  «Роль і місце бібліотеки і бібліотекаря в нових умовах сьогодення в Україні» звернулась до учасників директор РЦБС В. П. Вашуленко. Теоретичні засади з формування професійної компетентності бібліотекаря виклала під час міні-лекції провідний методист Г. Г. Некрутенко. Визначенню основних показників компетентності, які необхідні для плідної, результативної роботи бібліотекарів сприяла вправа «Мозковий штурм» (модератор: директор РЦБС В. П. Вашулеко). Бібліотекарі спільно визначили, від яких знань та вмінь залежить ефективність бібліотечної роботи. Далі  відбулось тренінгове заняття, за умовами якого учасники були поділені на дві групи, - одній було дане завдання представити діяльність бібліотеки під час умовного відвідання закладу міністром культури, іншій – представити новий проект розвитку бібліотеки на засіданні виконкому сільської чи селищної  ради. Під час виступів учасники презентували свої історії співпраці з владою та громадою, ділилися проблемами, обгрунтовували власне бачення їх вирішення. Загалом багато дискутували і обговорювали, але наприкінці дійшли висновку: для реалізації нових задумів і проектів  необхідне залучення користувачів бібліотек, активістів, лідерів громадських осередків, партнерів. Адже, підтримка громади - основа успішної роботи бібліотеки!

Ділова, і в той же час неформальна, атмосфера під час тренінгу сприяла невимушеному спілкуванню, знаходженню алгоритму дій і потрібних рішень  для реалізації сміливих задумів та креативних ідей бібліотечних працівників Бородянської ЦРБС.

В. П. Вашуленко,

директор Бородянської РЦБС