100-річчю Української революції присвячується!

Історичний хронограф

«Бій за державність 1917-1921р.р.: розвідки, спомини, документи»

(З досвіду роботи Таращанської РЦБС Київської області)

В 2018 році в бібліотеках Таращанщини продовжуються заходи  до 100-річчя Української революції 1917-1921 років – одного з найважливіших і найскладніших періодів в боротьбі за Незалежність України ХХ століття.

Саме цій даті був присвячений захід, на який  22 травня завітали працівники Таращанської центральної районної бібліотеки до Таращанського історико-краєзнавчого музею. Директор закладу Т. В. Сопільнякова провела для бібліотечних працівників екскурс залами музею. Детально вона зупинилась у залі, присвяченій подіям 1917-1921 років, зокрема біля стенду «Бійці Таращанського полку». Тут звучала розповідь про героїв-борців національного селянського руху влітку 1918 року Таращанського повіту Київщини, гаслом яких було «Хай живе вільна, самостійна і ні від кого не залежна Україна!». Однією з яскравих особистостей серед них був і провідник таращанських повстанців, житель с. Лісовичі Федір Гребенко. Окрема розповідь була присвячена генерал-хорунжому армії УНР, уродженцю м. Таращі Володимиру Сікевичу.

І. Мовчан

завідуюча організаційно-методичним відділом