"Пам’ятаймо про тих, кого немає, шануймо тих, хто серед нас"

(З досвіду роботи бібліотеки-філії с. Юрківка Ставищенської РЦБС Київської області)

18 травня 2018 року зустріла свою 91-шу весну жителька с. Юрківка Ставищенського району Київської області, учасник бойових дій Другої світової війни - Валентина Йосипівна Гордієнко.

Тож, читачі-учні місцевої школи, разом з бібліотекарем Юлією Лівіцькою, привітали пані Валентину з днем народження, Днем Перемоги та Днем Матері.

Валентина Йосипівна має нелегке сільське життя. Змалечку пізнала лихоліття голоду 1932-1933 років, а 16-річною дівчиною була вивезена нацистами до Німеччини на примусові роботи, які вона виконувала протягом двох років рабства.  Та поневіряння і важка праця не зламали її.

Затамувавши подих, читачі-діти слухали  розповідь Валентини Йосипівни про  її складний життєвий шлях. Але вона не зламалася. І доля подарувала їй ще багато радості в житті, натхнення на працю та на творчість. В. Й. Гордієнко прочитала власний вірш, пригостила всіх гостей солодощами, а діти ділилися з нею своїми шкільними справами,  читали  вірші та дарували квіти.

Ю. Лівіцька,

бібліотекар бібліотеки-філії с. Юрківка