Родинне свято «Коса – дівоча краса»

«Коса – дівоча краса»

Родинне свято

(З досвіду роботи Ставищенської РЦБС Київської області)

У Ставищенській районній бібліотеці для дітей, з метою відродження українських традицій, звичаїв та обрядів, проведено родинне свято «Коса – дівоча краса» з читачами-учнями 2-Б класу Ставищенського НВК №2 (класовод - О. І. Даценко, вихователь - Л. В. Самофал). Читачі дізналися, що споконвіків  дівоча коса була своєрідною візитівкою охайності.  Вважалося:  як дівчина стежить за своїм волоссям, такою в майбутньому вона буде господинею. Мами й бабусі привчали дівчаток до самостійності. Вранці дівчатка мусили розчесати волосся і заплести косу. До сніданку не можна було сідати із розплетеною або нечесаною косою. Діти читали вірші, дякували мамам за любов і ласку. Дівчатка спільно з мамами взяли участь у конкурсі «Умілий перукар». Мами прикрасили доньок чудовими зачісками. Всі учасники свята були нагороджені «медалями»  «За участь у родинному святі» і  «За участь у конкурсі».

У фонді бібліотеки є цікава література за темою «Для вас, дівчатка», а також з питань українських народних традицій та обрядів.

Л. М. Васильєва,

завідуюча Ставищенською районною бібліотекою для дітей