"До мови доторкнемося серцем"

Віртуальний круіз

(З досвіду роботи Славутицького ЗБІЦу Київської області)

День рідної мови святкують у всьому світі 24-го лютого. І це дуже гарно, що ми теж можемо приєднатися до цієй події. Тому читачі-учні школи №4 прийшли до Славутицького ЗБІЦу, щоб взяти участь в перегляді фільму та у вікторині до теми дня.

Читачі дізналися про деякі цікаві факти з історії та особливості різних мов. І ця інформація  дійсно дуже цікава.

Наприклад, алфавіт якої мови найкоротший, а якої, навпаки, найдовший; яка мова  складається тільки зі свистів?

А той факт, що існує країна, у якої є 17 офіційних мов, теж здивув читачів.

Що стосується української мови, то вона - друга у світі за красою і мелозвучністю, поступається місцем лише італійській мові.

Під час лінгвістичної вікторини  учасники поділилися на дві команди.

Було запропоновано змагання з розгадування шарад, підбору синонімів, писанні слів в прямому та переносному значенні, в читанні скоромовок.

Звичайно, не було переможців і переможених, всі були нагороджені оплесками.

Свято  вийшло цікавим та веселим, і потішило те, що ніхто не залишився байдужим. Як чудово, що наші діти цінують і шанують рідну мову!

О. В. Кропта

завідуюча сектору  клубної роботи