Щодо Конкурсу дитячого читання "Книгоманія"

Доповнене та виправлене
26 січня 2014 року № 45

Президенту ГО
"Форум видавців"
п. О.Коваль
Директору Національної
бібліотеки України для дітей
А.І.Гордієнко

Шановна пані Олександро! Шановна Алло Іванівно!

Дирекція та науково-методична рада Київської обласної бібліотеки для дітей розглянули зміст Вашої нової пропозиції про проведення конкурсу дитячого читання під гаслом "Книгоманія" за зміненим регламентом.

Дозвольте висловити нашу думку, щодо змін:

Ми вважаємо, що ні яких її змін не відбулося. Конкурс як був так і залишається додатковим навантаженням для обласних бібліотек для дітей які на протязі року, згідно своїх планів роботи, проводять багато різноманітних бібліотечних заходів і конкурсів по залученню дітей до читання. До обласних бібліотек для дітей з пропозиціями по проведенню різноманітних читацьких конкурсів звертаються різні Міністерства України, наприклад, Міноборони, Мінохорони здоров'я, Мінюстиції, Мінекології, Мінсільгоспу, МВС, громадські організації, а також Адміністрація Президента України, та ін. Слід зазначити, що ніхто із вищезгаданих міністерств, ГО, АП не зобов'язував бібліотекарів України "гнати" цифру і відсотки.

Участь дітей-читачів обласних бібліотек, районних, міських, сільських бібліотек у будь-яких конкурсах, а також і в конкурсі "Книгоманія" є справою добровільною. Цифру 45% залучених учнів-дітей у "Книгоманії" Вам можуть дати школи з їх шкільними бібліотеками, на чолі з їхнім керівним бібліотечним органом при Міносвіті України.

Шкільними бібліотеками керує і здійснує їм науково-методичну допомогу – наукова педагогічна бібліотека при Міністерстві Освіти. Ми, обласні бібліотеки не керуємо шкільними бібліотеками і не контролюємо їх участь у конкурсах.

Згідно нормативно-правових актів по оплаті праці бібліотекарів обласних, районних, міських, сільських бібліотек України, заробітна плата бібліотекарям нараховується за кількість обслужених читачів та кількість книговидачі читачам. Всі інші послуги є додатковим навантаженням на бібліотекаря що обслуговує дітей. Робити, запропоновану Вами справу, суто добровільна справа бібліотекаря сільської бібліотеки, районної та міської бібліотеки. Тож виконання встановлених Вами нормативів ані фізично, ані матеріально ми не в змозі.

Виходячи із вищевикладеного, повідомляємо, що ми розішлемо по бібліотеках для дітей районів, міст Київської області Ваше запрошення для ознайомлення і прийняття ними самостійного рішення про участь у вашому конкурсі.

Також вважаємо доцільним зробити творчу зустріч зацікавлених сторін у проведенні конкурсу "Книгоманія" і розробити прийнятні для бібліотекарів умови конкурсу що призначені для дітей: друзів книг і любителів читання. Для обговорення положень конкурсу слід запросити керівництво Національної бібліотеки України для дітей, членів Президії Української асоціації працівників бібліотек для дітей, представників наукової педагогічної бібліотеки, представників ГО "Форум видавців".

З повагою,
Генеральний директор Київської