Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Лист Міністру культури України Є.М.Нищуку - Щодо методики розрахунку орендної плати

"24" квітня 2017 року № 01-09/96

Міністру культури України
Є.М.НИЩУКУ


Шановний Євгене Миколайовичу!

Президія Громадської організації "Українська Асоціація працівників бібліотек для дітей" за підтримки директорів обласних спеціалізованих бібліотек для дітей звертається до Вас з проханням вийти з пропозицією до Кабінету Міністрів України щодо внесення зміни до пункту 10 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу і встановлення річної орендної плати за оренду нерухомого майна обласних, міських, районних спеціалізованих бібліотек для дітей у розмірі 1 гривня, розробити Проект відповідної постанови від Міністерства культури України та винести її для ухвали на засідання Уряду.

Подібні, відповідні зміни Уряд вніс територіальним органам Пенсійного фонду України, а саме: "Розрахунок орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу врегульовано постановою Кабінету Міністрів від 04 жовтня 1995 року № 786, у якій передбачено визначення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду нерухомого майна, яким користуються державні підприємства, організації та їхні структурні підрозділи.

Також цією постановою Кабінету Міністрів визначено, що розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету, державними та комунальними закладами соціальної сфери, які утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів або яким надається фінансова підтримка з державного бюджету, становить 1 гривню".

Вищезазначений текст, на який ми посилаємося, надрукований в Урядовому порталі від 19 квітня 2017 року для Міністерства соціальної політики України: "З метою однакового застосування законодавства, що регулює питання оренди державного майна, та недопущення використання коштів солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування на невластиві для неї видатки, зокрема на оренду нерухомого майна, Урядом внесено зміни до пункту 10 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу.

Зазначена зміна передбачає можливість встановлення річної орендної плати за оренду нерухомого майна територіальним органам Пенсійного фонду України у розмірі 1 гривня, що дозволить не допустити зростання адміністративних видатків на оплату послуг оренди територіальних органів Пенсійного фонду України".

Президія Громадської організації "Українська Асоціація працівників бібліотек для дітей" вважає, що подібні пропозиції до "Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу" повинні бути розроблені і запропоновані Кабінету Міністрів України Міністерством культури України.

Спеціалізовані обласні бібліотеки для дітей в Україні є державними та комунальними закладами соціальної сфери, які утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів. Вони виконують державні замовлення на національно-патріотичний, духовний, інтелектуальний, освітній розвиток читачів-дітей – майбутнє незалежної України, і сьогодні їм, як ніколи, теж потрібна фінансова підтримка з державного бюджету і право на орендну плату за приміщення, в яких знаходяться бібліотеки, у розмірі 1 гривня в рік.

Ситуація, яка склалася на сьогодні у бібліотечній галузі України, де за оренду приміщень, в яких розміщені обласні спеціалізовані бібліотеки для дітей, територіальні громади вимагають орендну плату в розмірі понад 20 тис грн, наприклад, Вінницький обласній бібліотеці для дітей, є абсолютно несприйнятною і обтяжливою місцевим бюджетом для виконання. Подібні проблеми мають місце і в інших областях України.

З огляду на викладене, маємо надію на те, що порушене Президією Громадської організації "Українська Асоціація працівників бібліотек для дітей" питання буде вивчено Міністерством культури України, розроблено відповідний проект постанови і подано на розгляд Кабінету Міністрів України для ухвали на засіданні Уряду.

Сподіваємося на позитивне вирішення порушеного питання для спеціалізованих обласних бібліотек для дітей, подібно до вирішення такої проблеми, означеної Міністерством соціальної політики України, де їхнім територіальним органам Пенсійного фонду України визначена орендна плата у розмірі 1 гривня.


З повагою
Віце-президент ГО "Українська асоціація
працівників бібліотек для дітей", кандидат
історичних наук України, заслужений
працівник культури України
М.П.Зніщенко


* * *


"14" червня 2017 року № 01-09/135
на № 1150/15-2/14-17 від 12.05.2017

Міністру культури України
Є.М.НИЩУКУ


Щодо змін до Методики

розрахунку орендної плати


Шановний Євгене Миколайовичу!

У відповідь на лист Президії Громадської організації "Українська Асоціація працівників бібліотек для дітей" від 24.04.2017 № 01-09/06 до Міністра культури України з проханням вийти з пропозицією до Кабінету Міністрів України щодо внесення зміни до пункту 10 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу і встановлення річної орендної плати за оренду нерухомого майна обласних, міських, районних спеціалізованих бібліотек для дітей у розмірі 1 гривня, Президія отримала відповідь на лист від в.о. Голови Фонду державного майна України Д.Парфененка за № 10-16-11051 від 07.06.2017 року (Переглянути лист).

Президія Громадської організації "Українська Асоціація працівників бібліотек для дітей" повторно звертається до Вас з проханням зробити те, що викладено у листі-відповіді Фонду державного майна України, в межах повноважень і завдань, визначених Положенням про Міністерство культури України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2014 року № 495, а саме: розробити проект нормативно-правового акта щодо змін до Методики розрахунку орендної плати за оренду приміщень, в яких розміщені спеціалізовані бібліотеки для дітей в територіальних громадах і встановити для спеціалізованих бібліотек для дітей всіх рівнів в розмірі 1 грн на рік – постійно.

Подібного рішення просимо і для бібліотек, що обслуговують молодь і юнацтво.

З огляду на викладене, сподіваємось на позитивне вирішення порушеного питання.


З повагою
Віце-президент ГО "Українська асоціація
працівників бібліотек для дітей", кандидат
історичних наук, заслужений
працівник культури України
М.П.Зніщенко