Кримська світлиця

Київська обласна бібліотека для дітей  продовжує публікацію матеріалів в рамках започаткованого бібліотекою інформаційно-просвітницького проєкту «Кримська світлиця», який проводиться з метою соціальної адаптації громадян України, які залишили тимчасово окуповану територію України - Автономну Республіку Крим (АРК).

Крим дивовижним чином вплинув на літературну долю найвідомішого американського письменника Марка Твена, який побував тут у середині ХІХ століття та описав свої враження у книжці «Простаки за кордоном», що стала бестселером. «Помпея збереглася набагато краще, ніж Севастополь. Куди не поглянеш, скрізь руїни, самі лише руїни! Зруйновані будинки, стіни, що осипалися на купи уламків, - це  повне спустошення. Ніби жахливий землетрус усією своєю потужністю обрушився на цей клаптик суходолу. Довгих півтора року точилася тут війна, залишивши місто в таких руїнах, що сумніших за них не бачено під сонцем. Жодного будинку нема, що не зазнав пошкоджень, жоден не лишився придатним для мешкання…» - таке враження справив на письменника Севастополь. У своїх подорожніх нотатках розповідає про свої враження від Ялти, пейзажів Південного берега Криму тощо. Справжній успіх прийшов до Марка Твена саме з виходом у 1869 році цієї книги.