Всесвітній день океанів

8 червня 1992 року на Всесвітньому Саміті ООН з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) з ініціативи Канади було прийнято рішення про щорічне проведення Дня океанів.

5 грудня 2008 року в Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 8 червня було офіційно визнано як Всесвітній день океанів, який будуть відзначати, починаючи з 2009 року. Його мета – нагадати, що океани – легені нашої планети, оскільки забезпечують більшу частину кисню, необхідного для нашого дихання і являються одною із найважливіших частин біосфери.

Наша спільна турбота про океан стане перешкодою до вимирання багатьох видів рослин і тварин і дозволить майбутнім поколінням насолоджуватись красою, багатством і потенціалом Світового океану.