100 річний ювілей Миколи Кулика, поета, драматурга, художника з с. Деремезна, що на Обухівщині

Матеріал подано без змін

100річний ювілей Миколи Кулика, поета, драматурга, художника з С. Деремезна, що на Обухівщині

(З досвіду роботи Обухівської ЦПБ)

9 березня 2023 року Обухівська територіальна громада відзначає річницю  від дня народження ще однієї видатної людини – Миколи Івановича КУЛИКА, поета, драматурга, самобутнього художника, краєзнавця. Життя його й творчий шлях  пов’язаний із селом Деремезна, що на Обухівщині (нині належить до Обухівської територіальної громади).

Цього року Миколі Івановичу виповнилося б 100 років. За ініціативи журналістки –краєзнавця Олени Артюшенко, - письменники, бібліотекарі, читачі,  працівники Обухівського відділу культури, національностей та релігій, Обухівського міського краєзнавчого музею, рідні та знайомі Миколи Кулика вирішили відзначити цю дату вшануванням життєвого та творчого шляху цієї видатної людини в Обухівській центральній публічній бібліотеці.

Письменники Олександр Драндар, Віра Куліш-Гальчинська, Василь Трубай, ГеннадійПетриченко, Ольга Довгоп`ят, Антоніна Філонич, Геннадій Горовий з мамою Оленою Гаврилівною Горовою (теж пише вірші, хоча менш відома порівняно із сином).

Завітали Сак Сергій Васильович – нащадок та родич незабутнього Андрія Самійловича Малишка, дочка Миколи Кулика Гребельник Світлана Миколаївна з чоловіком Василем Івановичем, читачі Обухівської ЦПБ (ВПО),- Піляй Ольга Михайлівна з чоловіком.

Лідія Харпач (завідувачка Обухівською ЦПБ (для дорослих)) та Євгенія Шабала (провідний методист Обухівської ЦПБ) читали вірші Миколи Кулика, які виявилися напрочуд сучасними, хоча були написані багато років тому.

Всі ті, кому пощастило знати Миколу Івановича КУЛИКА особисто, - тепло згадували його як людину дуже скромну, з «тихим» талантом, яким відкривав яскраві особливості в інших людях, надихав, навчав.

Завдяки тому, що Олександр Драндар зафільмував події минулих літ (80-річний ювілей М. Кулика, творчі «посиденьки» у Миколи Івановича в Деремезні),- присутні  побачили уривок вистави із п’єси М. Кулика, яку виконали письменники Михайло Карасьов та Василь Трубай (до того ж у ролі жінки!). Побачили людей, що творили історію та культуру Обухівщини, які вже стали історією.

Юрій КАРАСЬОВ (син творчої родини Василя Трубая та Антоніни Філонич) виконав пісні, що надихають нас сьогодні( на слова Т. Шевченка та «Червону калину») ,- під супровід бандури.

Дочка Миколи Івановича , Світлана виконала власну пісню, подарувала її гостям зустрічі, а також картину Миколи Кулика - Обухівській центральній бібліотеці.

«Технічну»  допомогу надала Інна Наумейко (працівник Обухівського краєзнавчого музею імені Юрія Домотенка).

Директор Обухівської ЦПБ

Лідія Левченко