До дня народження відомого художника ОЛЕКСІЯ ПЕТРЕНКА

15 квітня 2022 року, вчора, відзначав свій 81 рік дня народження ОЛЕКСІЙ АНДРІЙОВИЧ ПЕТРЕНКО (15.04.1941) - художник-живописець, графік, член Національної спілки художників України (1978), Заслужений діяч мистецтв України (2000), Народний художник України (2018).

Родом Олексій Петренко з села Мархалівка Васильківського району Київської області.

В 1972 році відбулася його перша виставка, яка була присвячена 250-річчю Григорія Сковороди. А згодом були виставки в: Україні, США, Польщі, Японії, Німеччині, Франції.

У своєму селі, 2010 року, художник відкрив невеличку арт-студію, в якій безкоштовно навчає живопису дітей та дорослих.

Але головна справа життя - це живопис. Пейзажі, натюрморти, портрети, полотна, присвячені нашій духовно-історичній спадщині - це великий мистецький доробок художника.

«Головна риса творчості Олексія Петренка - відчуття сучасності, постійне прагнення глибоко пізнати життя, широко і багатогранно показати рідну природу, знайти своє розуміння краси, ритм, пластику», — написав лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, народний художник України Петро Печорний про Олексія Петренка.

Роботи Олексія Петренка є в музеях України та Казахстану, приватних колекціях у США, Австралії, Аргентині, Італії, Ізраїлі, Канаді, Польщі, Франції, Німеччині, Японії, Південній Кореї.