Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

 

КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» продовжує цикл заходів, в рамках започаткованого бібліотекою інформаційно - просвітницького проєкту «Кримська світлиця», що проводиться з метою соціальної адаптації громадян України, які залишили тимчасово окуповану територію України - Автономну Республіку Крим (АРК) та пропонує до уваги  інформаційний матеріал до ДНЯ СПРОТИВУ ОКУПАЦІЇ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ ТА МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ, який  щорічно відзначають в Україні 26 лютого.

У цей день, 26 лютого 2014 року, у Сімферополі відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг під будинком кримського парламенту, проти намірів влади півострова відірвати Крим від України. Відтоді для всієї України день 26 лютого став символом опору окупації Кримського півострова, яка триває вже вісім років.

З самого початку окупації, за спротив та боротьбу за український Крим, громадянські активісти, журналісти і зокрема представники корінного народу Криму – кримські татари, зазнають переслідувань окупаційного російського режиму. 

Обличчями «кримського спротиву» стали: лідери кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров,  Ахтем Чийгоз, ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка; кримчани: кінорежисер, письменник Олег Сенцов, Олександр Кольченко, підприємець Олександр Балух, кінорежисер Ахтем Сеїтаблаєв; жінки — членкині національного руху кримських татар і українського руху спротиву в Криму та багато інших справжніх кримських патріотів, які не відступають і не здаються, а продовжують боротися.

 За даними українських правозахисних організацій, 127 українських громадян нині перебувають у в’язницях чи під домашнім арештом у Росії та тимчасово окупованому Криму з політичних мотивів, з них – 89 кримські татари. Вони піддаються тиску, тортурам і знущанням. 

 У грудні 2021 року 13 відомих  українських письменників та журналістів, в рамках акції #SolidarityWords, стали амбасадорами 13 українських політв’язнів-журналістів, ув’язнених у Російській Федерації та тимчасово окупованому Криму. Мета акції, щоб імена кримських бранців Кремля, заарештованих з політичних мотивів, були весь час на слуху. Амбасадори закликатимуть до звільнення кримських журналістів та активістів, а також розповідатимуть про їхні справи у своїх публікаціях, інтерв'ю, під час публічних заходів в Україні та світі. До акції долучилися:  Вікторія Амеліна, Ольга Герасим’юк, Лариса Денисенко, Ірена Карпа, Андрій Курков, Юрій Макаров, Мирослав Маринович, Віталій Портников, Ірина Славінська, Остап Сливинський,  Ірина Цілик. «… я не можу бути осторонь, мені дуже важливо, щоб кримські татари відчували себе разом з нами одним народом. А це означає, що ми не маємо права їх кидати. Бо Крим — це вкрадена частина України. Головне завдання амбасадорів — не давати суспільству, українському та іноземному, забути про в’язнів путінської системи», - написала Мар`яна Савка -одна із учасниць акції, дитяча письменниця, поетеса, співзасновниця «Видавництва Старого Лева».  

Сьогодні Україна активно чинить політичний та інформацій спротив російській агресії і підтримує кримських бранців Кремля, залучаючи міжнародну спільноту до тиску на Росію для їхнього звільнення. 

КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» у рубриці «Історичний лікбез», на сайті бібліотеки, постійно інформує своїх користувачів про те, як кримчани борються за свої права і свободу, як виживає окупований Крим та назріваючу екологічну катастрофу півострова.

 Крим - це Україна!

 

{gallery}070222{/gallery}