Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

День хрещення Київської Русі-України

В КЗ КОР «Київська обласна бібілотека для дітей» організовано ілюстровану книжкову викладку, присвячену Дню хрещення Київської Русі-України. З літератури, представленої на викладці, можна дізнатися про історію та передумови цього свята, видатних постатей, культуру та мистецтво того періоду.

28 липня в Україні відзначається свято, присвячене одній з найважливіших подій в історії Київської Русі. У цей день православна церква згадує хрещення Русі Київським князем Володимиром Великим. Офіційно свято називається День хрещення Київської Русі-України.

Свято відзначається щорічно 28 липня в день церковної пам'яті князя Володимира, зарахованого до лику святих, а з 2008 року відзначається і на державному рівні. Точний день і навіть рік реальної події ніхто не знає. Більшість істориків вважають, що Русь прийняла хрещення в 988 році, але є й інші версії.

Князь Володимир Святославович до 30 років був язичником. Під час свого правління він зрозумів, що релігія з багатобожжям вичерпала себе. Тому Володимир прийняв християнство з Візантії, адже Візантія була найрозвиненішою і сильною країною континенту. Прийняття християнства на Русі сприяло б розвитку країни і зміцненню зв'язків з європейськими країнами.

Згідно «Повісті минулих літ», до хрещення князя Володимира відбувалося «випробування вір». Він прийняв у себе посланців від ісламу, іудаїзму і християнства. Саме остання релігія найбільше припала йому до вподоби.

Масове хрещення жителів міста Києва відбулося при впадінні річки Почайни в Дніпро. Після Києва православ'я прийняли інші міста Русі. Не всі жителі відразу відмовилися від своїх традицій. Язичницькі звичаї викорінювалися ще кілька століть, а багато з них дожили до наших днів.

Запрошуємо всіх бажаючих, котрі цікавляться історією та сьогоденням, культурою та мистецтвом нашої Батьківщини, до бібліотеки!