Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Директорам міських, селищних, сільських публічних бібліотек територіальних громад Київської області

 

17.03.2021 року № 01-09/97 

Директорам міських, селищних,

сільських публічних бібліотек

територіальних громад

Київської області

Копія:       Начальникам відділів

культури міських, селищних,

сільських територіальних громад

Про збереження книжкових фондів

отриманих від Українського інституту

книги та виконання Закону України

від 9 квітня 2015 року № 317-VIII

(вилучення з бібліотечного фонду)

 

Дирекція КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей», що була визначена управлінням культури КОДА базовою бібліотекою по отриманню, розподілу та видачі літератури за Державними та іншими програмами поповнення бібліотечних фондів для бібліотек Київської області,  повідомляє наступне:  бібліотекою   було   отримано   літератури   за   2017 – 2021  рр.       160 тис. 501 прим. на суму 14 млн. 849 тис.  958 грн. 85 коп. Вся література за державними програмами була видана в належні терміни.

В зв’язку із тим, що в Київській області відбулася адміністративно-територіальна реформа, а саме: скорочені районні та міські централізовані бібліотечні системи; утворені територіальні громади, виникла потреба звернути увагу місцевих органів влади на те, що всі книги отримані Вами від КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» потребують обов’язкового сумарного та інвентарного обліку, обробці і шифруванню їх за УДК, збереженню та забезпечення вільного доступу до нових книг читачами бібліотек Вашої місцевості.

Наголошуємо про те, що ДУ «Український інститут книги» при Мінкультури разом із Рахунковою палатою України можуть у будь-який час перевірити будь-яку бібліотеку області на предмет дотримання всіх заходів по збереженню книг, отриманих за Державними програмами та їх використання читачами.

P.S. Також звертаємо Вашу увагу на те, що в бібліотеках області книжкові фонди містять багато застарілих книг з комуністичною ідеологією, які не вилучаються і не списуються. Бібліотеки не дотримуються закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 9 квітня 2015 року № 317-VIII. Це явище неприпустиме, особливо на фоні війни з Росією та окупації нею української території в Криму та Донбасу. книжкові фонди ваших бібліотек рясніють книгами, що прославляють тоталітаризм радянської епохи. Тож працюйте на дотримання і виконання цього Закону.

Додаток на 2 аркушах

 

З повагою

Директор

КЗ КОР "Київська обласна 

бібліотека для дітей"                                                                                                                      М. Зніщенко

 

 Лист та додаток на 2 аркушах