Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

День Святого Валентина

В КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» з наближенням Дня святого Валентина вже вирує романтичний настрій. У творчій майстерні «БібліоHandMade» читачі-учні 3-А класу СЗШ №128 Дніпровського р-ну м. Києва опановували майстерність створення власних «валентинок».

На пурпурових вітрилах наближається свято всіх закоханих – День Святого Валентина, з незмінним своїм символом — листівкою «валентинка».

За легендами, давній звичай посилати коханим листівки у День святого Валентина виник у середні віки. Найпершою «валентинкою» в світі вважається записка, відправлена герцогом Орлеанським Карлом у 1415 році своїй коханій дружині.

Перебуваючи в англійському полоні після битви під Азенкуром, він нібито надсилав із лондонської в’язниці віршовані любовні послання своїй дружині. Одна з тодішніх «валентинок» нині зберігається у Британському Музеї.

Через кілька років після першої валентинки король Генріх V найняв письменника на ім’я Джон Лідгейт, щоб той склав «валентинку» для Катерини Валуа.

З плином часу звичай надсилати коханим 14 лютого невеликі сувеніри та записки-валентинки існував лише на теренах Англії та Франції. Згодом про нього дізнались завдяки емігрантам у Новому Світі (сучасні Північна і Південна Америка).

Перші «валентинки» створювалися власними руками: талановиті митці писали романтичні вірші на аркушах паперу. Першою, хто продав листівок за рік на суму 5000 доларів, стала американка Естер Гауленд. Сьогодні ж, за кількістю продажів, «валентинки» посідають перше місце, поступаючись тільки різдвяним листівкам.

Але, незважаючи на таємничість походження, мільйони людей залюбки беруть участь у святкуванні романтичного Дня разом зі своїми коханими та рідними людьми. Любіть та даруйте радість і кохання не лише у День святого Валентина!

А читачі КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» вже підготувалися до свята, навчившись виготовляти «валентинки» на майстер-класі у бібліотеці.