«Поезія безсмертності душі Василя Стуса»
КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» представляє викладку книг із фондів бібліотеки «Поезія безсмертності душі Василя Стуса».
6 січня відзначається день народження ВАСИЛЯ СЕМЕНОВИЧА СТУСА (06.01.1938 – 04.09.1985) - видатного поета XX століття, прозаїка, мислителя, літературознавця, правозахисника. Одного із найактивніших представників українського дисидентського руху шістдесятників, Лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка (1991), Героя України (2005, посмертно).
Його по-праву називають моральним авторитетом нації. За власні переконання щодо національної незалежності України, необхідності збереження й розвитку української культури, відродження духовності та історичної пам’яті Василь Стус зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена. За страшні роки з 65-го по 85-й рік XX ст., влада знищила фізично не тільки Поета, а й велику частину його творчого спадку.
Та назавжди залишиться в українського народу пам'ять про Поета-борця та Поета-патріота. А своєму народу Поет залишив духовну спадщину - як зматеріалізований у слові біль свого часу, біль України.
Згадаймо всіх, хто вмер за Україну,
Всіх тих, хто недожив, недокохав,
Кого везли в вагонах на чужину,
Хто в більшовицьких таборах конав.
Хто день у день ніс хрест важкий до скону,
Хто йшов і падав, але знов вставав,
Хто не вернувся й досі ще додому,
Хто край свій ні на мить не забував.
Згадаймо мертвих і живих ще нині,
Хто Україну над усе кохав,
Усіх, хто в дальній і близькій чужині
Про неньку пам'яті не розтоптав.
Василь Стус
Усе життя йшов Василь Стус до України, свого народу. Тепер він з ним навіки.
ЧИТАЙМО ТВОРИ ВАСИЛЯ СТУСА. ПРИСЛУХАЙМОСЯ ДО ЙОГО ВЕЛИЧНОГО І МУДРОГО СЛОВА.
Для пошуку книг Василя Стуса у фондах КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» можна скористатися електронним каталогом бібліотеки.
{gallery}05-01-21{/gallery}