КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» до ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ФУТБОЛУ
КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» представляє перегляд книг із фондів бібліотеки «Найкраща в світі гра – футбол». Це пізнавальні, цікаві, яскраво ілюстровані видання про історію футболу, правила гри в футбол, видатних гравців і тренерів України та світу.
Найкраща в світі гра - футбол,
Де буде пас і буде гол!
Всім серцем прагни до мети
І чемпіоном станеш ти!
Сергій Руденко
Щороку, 10 грудня, по всьому світу відзначають ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ФУТБОЛУ, який проводиться під егідою ООН. Футбол є найпопулярнішим видом спорту в усьому світі. Вчені, які аналізували величезну кількість матчів в ігрових видах спорту, виявили, що найбільша кількість елементів несподіванки та непередбачуваності зустрічається саме у футбольних поєдинках. Хокей, бейсбол і баскетбол в цьому значно відстали.
За оцінками Міжнародної федерації футболу, у футбол грають більше 250 мільйонів чоловік, і з них 20 мільйонів – жінки. Всього ж у світі зареєстровано близько 1,5 мільйони команд і 300 000 професійних клубів. А скільки у світі уболівальників і фанатів футболу, навіть, складно уявити.
Проте, де і коли з'явився футбол, учені продовжують сперечатися досі. Не існує єдиної думки щодо походження перших ігор, де м'яч відбивали ногами. Найстародавнішим джерелом, де згадується гра, схожа на футбол, є літописи Стародавнього Китаю. Гра з штовханням м'яча з'явилася в там приблизно в 250 році до нашої ери. Схожа гра в м'яч, в яку грали більше 1500 років тому, була і в Японії. У гробницях Стародавнього Єгипту археологи знаходять льняні м'ячі, набиті насінням. Відомо, що любителями гри в м'яч були і древні греки. Був футбол в давнину і в Центральній Америці. Загалом, у багатьох народів світу було безліч схожих ігор на сучасний футбол і сьогодні також існує велика кількість його різновидів, зокрема: дворовий, пляжний, фрістайл, футзал, міні-футбол та навіть футбол у багнюці.
Деякі науковці вважають батьківщиною сучасного футболу Англію. Історики стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії в VIII столітті. Відомо, що в цій грі були ворота і воротар, вона була частиною фізичної підготовки воїнів. За офіційною версiєю футбол бере початок в XIX столітті, коли в Англії утворилося чотири футбольні команди, які змагалися між собою на спеціальних майданчиках. У 1863 році в Лондоні зібралися сім клубів, і їм вдалося виробити єдині правила гри. З'явилася Національна футбольна асоціація. А суддя на полі з'явився уперше в 1880-1881 роках. Так поступово футбол став цивілізованою грою. Футбол за встановленими правилами здобув широку популярність наприкінці XIX-го, на початку XX-го століття. Завдяки британським морякам гра потрапила в численні портові міста світу, а звідти поширилася по Європі, Латинській Америці, Азії, Африці.
У 1908 році футбол був включений в програму Олімпійських ігор.
Історія футболу в Україні сягає XVIII століття і бере свій початок в місті Одеса, куди його привезли англійські моряки. Саме в Одесі в 1884 році було збудовано перше в Україні футбольне поле. Згодом футбол з’явився і в західній частині України. Офіційно першим матчем з футболу в Україні вважають гру у Львові між командою міста Львова та Кракова, який відбувся 14 липня 1894 року. До речі, перемогла тоді львівська команда. Федерацію футболу України створили у 1991 році. 2019 рік став по-справжньому футбольним для України: «синьо-жовтні» гучно пробилися на Євро-2020, молодіжна збірна U-20 виграла світову першість серед однолітків, паралімпійці стали срібними призерами чемпіонату світу, українська дефлімпійська збірна вперше в історії виграла чемпіонат Європи...
КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» вітає
всiх шанувальників футболу зi святом улюбленої гри!
А книги про футбол можна прочитати в бібліотеці!
{gallery}20-12-10{/gallery}