КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" пропонує інформацію до міжнародного дня МАТЕРІ-ЗЕМЛІ
22 квітня, під егідою Організації Об`єднаних націй, відзначається МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МАТЕРІ-ЗЕМЛІ (International Mother Earth Day) — день нашого спільного красивого і затишного дому.
Свято було започатковане на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 22 квітня 2009 року (резолюція № A/RES/63/278) з метою об’єднання людей планети у справі захисту довкілля. Співавторами підготовки резолюції виступили більше 50 держав-членів ООН.
В резолюції Генеральної Асамблеї було заявлено, що проголошення цього Міжнародного дня є визнанням того, що Земля і її екосистеми є нашим домом, забезпечують людству життя, а також підтвердженням зобов'язань, прийнятих на Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро в 1992 році. Тому для досягнення справедливого балансу між економічними, соціальними та екологічними потребами нинішнього і майбутніх поколінь необхідно сприяти гармонії з природою і планетою Земля.
Резолюція також наголошувала, що термін "Мати-Земля" загальноприйнятий у багатьох країнах, він відображає залежність між планетою, її екосистемами і людиною. Пропонуючи всім державам-членам ООН, міжнародним і неурядовим організаціям відзначати "Міжнародний день Матері-Землі", Генеральна Асамблея звертає увагу на те, що це свято вже щорічно відзначається у багатьох країнах по всьому світу.
Традиція відзначати 22 квітня День Землі зародилася в США в 1970 році, а вже в 1990 році цей день став міжнародною акцією. У той рік безліч обрізків матерії з написами і малюнками були пронесені по нашій планеті. З них склали прапор Землі площею 660 кв. м, який символізував єдність людей в турботі про майбутнє планети і закликав ставитися з повагою до оточуючого нас світу.
Щорічно вчені, громадські активісти країн світу збираються в цей день за круглим столом для обговорення глобальних екологічних проблем. У різних країнах організовуються найрізноманітніші заходи та акції природоохоронного спрямування. Це конференції, екологічні виставки, закриття автомобільного руху на жвавих вулицях великих міст, прибирання території і посадка дерев. Так наприклад, сенат США скасовує свої засідання на 22 квітня – цього дня сенатори мають спускатися з Капітолійського пагорба на землю (у прямому значенні цього слова) і працювати на ній. На сьогодні Міжнародний День Землі відзначається у 193 країнах світу.
Щороку цього дня ООН визначає головну тему, щоб надати спрямування для акцій, що відбуваються та привернути увагу до конкретної проблеми навколишнього середовища. Темами Дня Землі були - "Дерева для планети"(2016); "Екологічна та кліматична грамотність"(2017); "Припинити забруднення пластиком" (2018); "Захистіть наші види" (2019).
На жаль, пандемія коронавірусу, яка охопила багато країн, внесла зміни у проведенні екологічних акцій. Сьогодні громадська активність перемістилась в мережу інтернет. Цього року Google привертає увагу на проблему масового вимирання бджіл. Святковий логотип дня Google зроблений у вигляді гри, у якій всі охочі можуть запилювати квіти разом з бджолою і дізнаватися цікаві факти про цих комах.
В Україні День Землі почали відзначати з 1994 року. Волонтери, громадські активісти, всі небайдужі цього дня, у різних містах, почали активно проводити прибирання територій парків, скверів, яскраві заходи та ярмарки, конкурси, спрямовані на турботу про нашу планету.
На підтримку природоохоронного руху,
поширенні екологічної грамотності
КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей»
започаткувала проект «Екологічний портал Київщини»
"Екологічний портал Київщини" – це інформаційно-довідковий портал у світ природи та екології, мета якого – підвищення екологічної культури, сприяння збереженню екології нашого регіону, привернення уваги громади до ключових екологічних проблем Київщини.
Портал пропонує найсвіжіші екологічні новини, цікаві екологічні історії, розповіді про участь в різноманітних природоохоронних екологічних акціях, неймовірно краси фото та відео, пізнавальні статті, громадські пропозиції щодо збереження навколишнього середовища нашого краю.
Якщо ви маєте актуальні матеріали відповідної тематики,
надсилайте їх нам, дивись розділ "Про Проект".
Ми опублікуємо їх і з ними познайомляться всі користувачі нашого сайту.
Шепіт води, зелених дібров, спів пташок, запах квітів — усе це природа рідного краю. Недарма природу називають ненькою. Всі ми — діти природи. Нам пощастило жити на такій чудовій планеті.
А щоб нам було затишно і добре, потрібно поводити себе мудро,
оберігати довкілля, бо без нього ми не зможемо жити.
Тож давайте берегти та примножувати її безцінні скарби, подаровані нам природою! Треба допомагати природі відновлю¬вати свої сили.
І ми це можемо разом! БЕРЕЖІМО ЗЕМЛЮ!
{gallery}19032020{/gallery}