Літературна година «Кохання Пантелеймона Куліша» - з досвіду роботи Баришівської централізованої бібліотечної системи Київської області
Літературна година «Кохання Пантелеймона Куліша»
(з досвіду роботи Баришівської централізованої бібліотечної системи Київської області)
Могут¬ній майстер української мови й
творець українського правопису, благородний поет «Досвіток»,
перекладач... має право на велику повагу і вдячність»
(М. Коцюбинський)
8 серпня в Баришівській центральній бібліотеці для дорослих Київської області проведено літературну годину «Кохання Пантелеймона Куліша» до 200-річчя від дня народження.
Пантелеймон Олександрович Куліш – український поет,прозаїк, фольклорист і етнограф, перекладач, критик,редактор, історик, видавець.
Саме Куліш був творцем українського алфавіту, одним із перших перекладачів Біблії українською мовою, автором першого українського роману… Директор ЦБС Г.В.Пацаловська у своєму виступі зазначила, що
творчість Куліша, пов’зана з нашим краєм. В оповіданні «Орися» описується село Війтівці (тепер село Поділля), річка Трубіж, легенди й перекази цього села. До наших днів дійшли назви місцевості «Турова круча», «Капцевичева гребля».
Присутні познайомилися з книжковою виставкою «Полум’яний патріот України», на якій представлені видання письменника різних років та література про нього. Г.В. Пацаловська зазначила, що прижиттєве видання П. Куліша «Чорна рада» зберігається в Баришівці в музеї Т.Г.Шевченка.
Закінчилась година переглядом фільму «Невгамовний Куліш» з телепроекту «Нового каналу» «Гра долі».
Зав. методично-бібліографічним відділом
Баришівської ЦБС Київської області
Лавріненко Н.І.
{gallery}080819{/gallery}