КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей": виїзди в ЦБС Київської області

КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" (директор  М. П. Зніщенко), - як обласний науково-методичний, координаційно-консультативний центр з питань інформаційно-бібліотечного обслуговування дитячого і дорослого населення Київської області, в особі генерального директора М. П.  Зніщенка, заступника директора по науковій роботі Л. П. Соляник та головного методиста С. С. Нікольської, позапланово 30 серпня 2018 року, здійснили виїзд до Ставищенської районної централізованої бібліотечної системи (директор: О. П. Пєтухова) з метою вивчення діяльності та надання науково-методичної і практичної допомоги з питань популяризації та використання літератури за державною програмою "Українська книга" та іншими програмами безоплатного поповнення бібліотечних фондів.

Під час виїзду було оглянуто 2-і бібліотеки: центральну районну бібліотеку (для дорослих) та районну бібліотеку для дітей (завідувач: Л. М. Васильєва) Ставищенського району Київської області.

В результаті огляду бібліотек та ознайомлення з їх діяльністю з зазначеного питання встановлено наступне:

-весь обсяг документів за державними програмами, отриманий від КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" Ставищенською РЦБС, обробляється, систематизується і обліковується у відповідних облікових документах (сумарні книги, обліковий каталог, тощо);

-по мірі обробки документів (без затримки), здійснюється розподіл  та видача літератури на сільські бібліотеки-філії Ставищенської РЦБС, що ретельно відображено у відповідних облікових документах;

-методичною службою РЦБС (зав. методичним відділом: Н. Ф. Коваленко) систематично надається методична і практична допомога сільським бібліотекам-філіям з питань популяризації та використання нової української книги (консультації, семінари, виїзди тощо);

-за минулий рік до Ставищенської РЦБС надійшло 2881 примірник документів,  що на 400 примірників більше у порівнянні з попереднім роком; вся література україномовна; на кожну бібліотеку в середньому надійшло 110,8 примірників нової літератури (як середньостатистичний показник відповідає ІІІ-й позиції по області за 10-бальною шкалою);

-нова україномовна книга активно і гідно представлена в документальних фондах бібліотек цікавими, креативними виставками, тематичними  полицями, куточками з актуальних напрямів роботи з читачами;

-для популяризації україномовної книги використовуються всі форми і  засоби інформаційно-бібліографічної роботи: новітні технології, мережа інтернет, доступні форми друку, тощо;

-для популяризації україномовної книги, як і роботи з інших видів діяльності, Ставищенською РЦБС використовується також місцева преса, сайт КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей";

Загалом, в оглянутих комісією районних бібліотеках Ставищенської РЦБС створена чудова атмосфера для читача (дорослого, дитини): облаштовані зони відновлення емоційно-психологічної рівноваги;  інтер'єр в світлих, піднесено-духовних кольорах та з сучасними м'якими меблями; виставки, полички, куточки з красивими і змістовними назвами і темами; нова україномовна книга – на чільному місці.

Дирекція КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" висловлює щиру подяку керівництву, методичній службі та всьому колективу  Ставищенської РЦБС за високий  професіоналізм, патріотизм та плідну творчу працю, спрямовану на розвиток, удосконалення бібліотечної галузі та зміцнення державності України.