КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей": виїзди в ЦБС Київської області

КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" (директор  М. П. Зніщенко), – як обласний, науково-методичний, координаційно-консультативний центр з питань інформаційно-бібліотечного обслуговування дитячого і дорослого населення Київської області, в особі генерального директора М. П. Зніщенка, заступника директора по науковій роботі Л. П. Соляник та головного методиста С. С. Нікольської, згідно Плану роботи на 2018 рік Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації (начальник: І. І. Подолянець), 30 серпня 2018 року, здійснили виїзд з метою вивчення діяльності та надання науково-методичної і практичної допомоги бібліотекам Таращанської районної централізованої бібліотечної системи (директор: О. В. Ратушна) з питань популяризації здорового способу життя та літератури про спорт і туризм.

Під час виїзду відбулась ділова зустріч та плідне професійно-творче спілкування з начальником відділу культури, національностей та релігій  Таращанської районної державної адміністрації Романом Миколайовичем Бабичем, потомственним працівником культури, який детально обізнаний з усіма потребами, запитами, нюансами роботи закладів культури і бібліотечних закладів, зокрема. По можливості, він завжди намагається позитивно вирішити всі питання задля успішного бібліотечно-інформаційного обслуговування населення різних вікових категорій та соціальних груп Таращанського району.

В даний період відділом культури, національностей та релігій і дирекцією РЦБС Таращанського району з сільськими головами укладаються Договори про спільне фінансування сільських бібліотек в площині придбання нової літератури, періодичних видань, технічних засобів, меблів тощо. Ці Договори та їх якісне виконання будуть сприяти розвитку та удосконаленню бібліотечного обслуговування та надання інформаційних послуг сільським громадам Таращанщини.

Що стосується зазначеної вище мети виїзду, то необхідно засвідчити наступне:

-в рамках виїзду було оглянуто та вивчено діяльність Таращанських  централізованої районної бібліотеки (для дорослих) та районної бібліотеки для дітей;

-дану РЦБС завжди відрізняли успішні досягнення в діяльності з усіх напрямів бібліотечної роботи, тому і з зазначеного питання (популяризація здорового способу життя та літератури про спорт і туризм) бібліотекою застосовуються дієві заходи і використовуються всі засоби бібліотечної роботи з використанням технічних засобів, мережі Інтернет, друку;

-методичною службою надається якісна допомога сільським бібліотекам під час виїздів, семінарів, тренінгів, методичних днів та інших форм з профудосконалення, на які запрошуються фахівці з: охорони здоров'я, юстиції, спорту, туризму;

-значна частина заходів з зазначеного питання проводиться поза межами бібліотеки: в парках, на луках біля природних пам'яток, на туристичних маршрутах, спортивних майданчиках тощо;

-в даному напрямі бібліотеки РЦБС будують свою роботу з урахуванням відповідних календарних дат таких як:  Всесвітній день здоров'я (7 квітня), Всесвітній день боротьби проти тютюну (31 травня), День фізичної культури і спорту (2-га субота вересня), Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками і їх  незаконним обігом (26 червня), Всесвітній день туризму (27 вересня),  Всесвітній день боротьби зі СНІДом (4 грудня) тощо;

-відповідні розділи документального фонду розкриті  тематичними поличками: "Здоров'я  це щастя", "Здоров'я – скарб, цінуй його", "Шкідливі звички – шлях у безодню", "В країні здоров'я і спорту" тощо;

-щорічно готується ціла низка біобібліографічних довідок, присвячених видатним та відомим спортсменам Таращанщини, їх ювілейним датам тощо;

-при  комплектуванні документального фонду надається увага і цій важливій темі;

-з 1997 року для читачів-дітей середнього та старшого шкільного віку в РДБ працює фітовітальня "Материнка";

-в бібліотеках, як для дорослих, так і для дітей, систематично проводяться шахово-шашкові турніри та  організовуються розлогі викладки відповідної літератури до них.

Загалом, бібліотеки естетично, по-сучасному оформлені, в читальних залах книжкові виставки створюють справжні галереї; створені куточки  відновлення емоційно-психологічної рівноваги.

Досвід роботи Таращанської РЦБС на основі вивчення діяльності та наданої нею  інформації  з питань популяризації здорового способу життя  та літератури  про спорту і туризм буде узагальнено та поширено по бібліотеках Київської області.

Під час виїзду в Таращанську РЦБС комісією КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" надано науково-методичну допомогу з актуальних питань удосконалення інформаційно-бібліотечного обслуговування читачів різних вікових категорій та соціальних груп місцевих громад та практичну допомогу:  надано 1406 примірників нових книг (вид-ва "Грані-Т") з позабюджетних джерел.

КЗ КОР "Київська обласна бібліотека для дітей" висловлює щиру подяку відділу культури, національностей та релігій  Таращанської районної державної адміністрації (начальник: Р. М. Бабич) та колективу  і дирекції Таращанської РЦБС (директор: О. В. Ратушна) за створення сприятливих умов для роботи комісії.