Виїзд до Фастівської районної централізованої бібліотечної системи
20 липня 2016 року Київською обласною бібліотекою для дітей, - головним науково-методичним, координаційно-консультативним центром з питань бібліотечно-інформаційного обслуговування дитячого і дорослого населення Київської області (генеральний директор: М.П.Зніщенко), згідно Плану роботи на 2016 рік Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, здійснено виїзд до Фастівської районної централізованої бібліотечної системи (директор: Л.В.Василенко, заступник директора по роботі з дітьми: Н.О.Возна) з метою вивчення діяльності і надання науково-методичної і практичної допомоги з питань популяризації української літератури та розподілу і використання літератури за державною програмою "Українська книга".
В рамках виїзду було обстежено на предмет вищезазначеної теми 3 бібліотеки Фастівської РЦБС: Фастівська центральна районна бібліотека для дорослих, Фастівська районна бібліотека для дітей, бібліотека-філія № 22 с.Томашівка (завідувач бібліотекою-філією: Л.І.Розова).
В роботі комісії та професійно-творчому обговоренні підсумків вивчення діяльності бібліотек Фастівської районної ЦБС взяла участь завідувач відділу культури, молоді і спорту Фастівської районної державної адміністрації Т.В.Машовець.
За результатами вивчення діяльності можна зробити висновки:
По Фастівській районній бібліотеці для дорослих:
Облікові документи по отриманню і розподілу нових надходжень літератури, в тому числі і літератури за Державною програмою "Українська книга", в зразковому стані. Партії літератури проходять обробку та розподіляються по бібліотеках Фастівської РЦБС своєчасно (завідувач відділу комплектування та обробки документів: Л.С.Силенко). Відділом обслуговування користувачів (завідувач: Пипко В.В.) застосовуються всі види і форми бібліотечної роботи для популяризації літератури за Державною програмою "Українська книга" (візуальні, масові, індивідуальна інформація тощо). Дана література користується великим попитом серед користувачів бібліотеки. Що стосується інших питань діяльності бібліотеки, то необхідно зазначити, що: методична робота (зав. методичним відділом Н.В.Горчинська) - на високому рівні (семінари, різні форми методичної і практичної допомоги бібліотекам району, застосування та впровадження в діяльність бібліотек рекомендацій обласних центрів, позитивного досвіду бібліотек Київської області, України); документи первинного обліку (читацькі формуляри, щоденники роботи, облік незадоволеного читацького попиту) на абонементі, в читальному залі ведуться систематично, згідно форм та інструкцій; бібліотечний фонд розміщено згідно таблиць ББК та доповнень до них, поличні роздільники відреаговано у відповідності до сучасних вимог та термінології; своєчасно вилучається та списується непрофільна, зношена література та література, що втратила свою актуальність; в роботі з читачами пріоритет надається сприянню національно-патріотичному, правовому, природничо-екологічному вихованню, інформаційному забезпеченню учасників та увіковіченню пам'яті про загиблих героїв АТО, роботі з переселенцями. Заслуговує на особливу увагу майже родинне ставлення працівників бібліотеки до постійних багаторічних читачів і висока загальна культура обслуговування.
Бібліотека тісно співпрацює з громадсько-соціальними та іншими культурними закладами, музеєм на суспільних засадах, що відкрито до 30-річчя Чорнобильської трагедії, іншими інституціями.
По районній бібліотеці для дітей:
Колектив бібліотеки відмінно працює в усіх напрямах бібліотечно-інформаційної діяльності та забезпечення потреб читачів-дітей різних вікових категорій і керівників дитячого читання (вчителі, вихователі, батьки та ін.). Застосовуються творчі та інноваційні підходи і форми роботи. Накопичена база (сформовані тематично-предметні інфокейси) сценаріїв, сценарних планів та створено архів оригінальних масових заходів, розроблених і проведених бібліотекою (провідний бібліотекар: Марченко В.В.). Бібліотека яскраво і змістовно оформлена, ведеться активна популяризація української книги, вивчаються запити і потреби читачів; документи первинного обліку в зразковому стані; бібліотека працює в чіткій координації та співпраці зі школами, дитячими садочками, музеями, громадськими організаціями.
Для удосконалення діяльності необхідно виділення коштів Фастівською райдержадміністрацією для придбання нової літератури, підписки періодичних видань, матеріально-технічного оснащення (комп'ютер, програмне забезпечення, підключення до інтернет, ксерокс, проектор,екран; кафедра, читацькі столи, стільці, стелажі тощо); але головне – терміново зробити капітальний ремонт приміщення бібліотеки.
По сільській бібліотеці-філії № 22 с. Томашівка Фастівської РЦБС:
Завідувач бібліотеки-філії № 22 Л.І.Розова докладає всіх зусиль для того, щоб бібліотека була справжнім інформаційно-культурним центром для місцевої громади с.Томашівка. Використовує оригінальні форми і підходи для популяризації україніки і, зокрема, літератури за Державною програмою "Українська книга". Нею (за проектною і практичною допомогою її чоловіка П.В.Мартинчука) розроблено легкий, зручний у користування, пересувний виставковий стелаж для популяризації актуальної літератури поза межами бібліотеки. Діяльність бібліотеки ведеться у співдружності зі школою, сільським будинком культури, місцевою громадою села. Залучаються позабюджетні кошти на оснащення бібліотеки (фіранки та штори на вікна – мешканці села С.В.Агеєва, П.В.Мартинчук; призи та подарунки читачам-дітям під час проведення конкурсів, вікторин – місцевий підприємець Н.А.Яременко та ін.). Дбає про бібліотеку і Томашівська сільська рада (сільський голова О.В.Пашун)
в бібліотеці замінено вікна на нові - пластикові.
Документи первинного обліку в бібліотеці - в зразковому стані. Книжковий фонд розміщено згідно таблиць ББК, поличні роздільники відреаговано згідно сучасної термінології. Сама зав. бібліотекою-філією Л.І.Розова користується заслуженою повагою серед місцевої громади та заслуженим авторитетом серед колег та районного керівництва, є активним учасником художньої самодіяльності. Але бібліотека потребує суттєвої допомоги з боку районної, сільської влади та місцевої громади.
Для удосконалення діяльності бібліотеки необхідно: зміцнення матеріально-технічної бази (придбання комп'ютера, підключення до інтернет, ксерокопіювальної техніки, телевізора, проектора, екрану; кафедри, аудиторських столів, стільців, стелажів); виділення коштів на придбання нової літератури та повноцінної підписки періодичних видань.
Підсумовуючи вищевикладене стосовно діяльності бібліотек Фастівської районної централізованої бібліотечної системи (директор Л.В.Василенко, заст. директора по роботі з дітьми Н.О.Возна), необхідно зауважити, що бібліотечні спеціалісти мають високий фаховий рівень та супер-розвинуте почуття свого громадянського обов'язку, докладають всіх зусиль, разом з своїми родинами, щоб бібліотеки успішно виконували свої соціально-культурні та інформаційні функції, але їм конче, терміново потрібна підтримка з боку влади та місцевих громад. Дуже позитивним чинником є те, що відділ культури, молоді і спорту (Т.В.Машовець) Фастівської райдержадміністрації Київської області всебічно, по мірі сил, підтримує бібліотечну галузь району, яка є сумлінним відповідальним виконавцем всіх державних та суспільних запитів сьогодення.
Дирекція та колектив Київської обласної бібліотеки для дітей висловлює щиру, велику подяку бібліотечним працівникам Фастівщини за їх подвижницьку діяльність на благо місцевих громад та во славу Київщини і України та бажає всім міцного здоров'я, успіхів і Божого Благословення.
{gallery}fastov_20160720{/gallery}