Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

Виїзд до бібліотек Бориспільського району Київської області

14 червня 2016 року дирекцією та спеціалістами Київської обласної бібліотеки для дітей, - головної бібліотеки Київської області з питань організації бібліотечно-інформаційного обслуговування дитячого і дорослого населення Київщини, згідно Плану роботи на 2016 рік Управлінням культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації здійснено виїзд з метою комплексного вивчення діяльності та надання методичної і практичної допомоги бібліотекам Бориспільського району Київської області. До виїзної комісії ввійшли: Генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей, кандидат історичних наук, Президент Української Асоціації працівників бібліотек для дітей, заслужений працівник культури України М. П. Зніщенко, заступник генерального директора по науковій роботі, заслужений працівник культури України Л. П. Соляник, завідувачі провідними відділами Київської обласної бібліотеки для дітей – О. М.Литвин, Н. В. Острікова, Т. П. Грабко, головний методист Л. В. Папуша. В діяльності комісії Київської обласної бібліотеки для дітей взяла участь виконуюча обов’язки начальника відділу культури, національностей та релігій Бориспільської районної державної адміністрації Київської області Паламарчук К. В.

В рамках виїзду було вивчено діяльність та надано методичну і практичну допомогу Бориспільському Районному Організаційно-методичному Центру відділу культури Бориспільської районної державної адміністрації, бібліотекам сіл Бориспільського району: Гора, Щасливе, Проліски.

Під час вивчення діяльності зазначених районної структури та бібліотечних закладів встановлено: Бориспільським Районним Організаційно-методичним Центром відділу культури (директор І. Г. Маховка, заступник директора О. А.Сусленко) на належному рівні забезпечується організаційно-адміністративна, координаційно-методична діяльність з усіх напрямів бібліотечно-інформаційного обслуговування мешканців Бориспільського району різних вікових категорій. Всі необхідні облікові документи є в наявності та ведуться згідно форм та інструкції. Сформовані та активно використовуються в діяльності інфо-кейси з основних та актуальних тем сприяння гуманістичному, національно-патріотичному, науково-природничому вихованню місцевих громад району, з їх інформаційного забезпечення, творчого розвитку та організації змістовного дозвілля в бібліотеках.

Активно в діяльності Районного Організаційно-методичного Центру відділу культури Бориспільської районної державної адміністрації, як з інших, так і з бібліотечних питань,використовуються новітні технології: створено сторінку на Facebook, на яку подається, як анонс, так і підсумкова інформація про проведені заходи, про нові надходження літератури за Державною програмою поповнення бібліотечних фондів «Українська книга» та нові надходження літератури з інших джерел фінансування; сформовані інфо-кейси (електронний варіант), де представлений оригінальний досвід по кожній бібліотеці району і можна з ним ознайомитися кожному стаціонарно, не відходячи від комп’ютера. Так і виїзна комісія Київської обласної бібліотеки для дітей віртуально ознайомилась з усіма цікавими напрацюваннями бібліотек Бориспільського району (приклад: арт-проект бібліотеки с. Вороньки тощо.) Для удосконалення роботи Районному Організаційно-методичному Центру необхідне кадрове забезпечення – методист по бібліотечній роботі.

Що стосується діяльності бібліотек сіл Гора, Щасливе, Проліски, то всі вони справляють позитивне враження як центри інформаційно-бібліотечного обслуговування місцевих громад, як центри сприяння національно-патріотичному вихованню місцевих громад, організації культурно-творчого дозвілля та краєзнавства для сільських мешканців різних вікових категорій.

Бібліотека с. Гора (завідувач Сіренко М. М.)

Незважаючи на дуже маленьке приміщення, бібліотекою проводиться значна робота з читачами. Використовуються оригінальні форми роботи, активно популяризується нова література, творчо, професійно розкрито книжковий фонд бібліотеки. Документи первинного обліку (Щоденники, читацькі формуляри) в зразковому стані. Книжковий фонд звільнено від застарілої за змістом та актуальністю літератури. Активно популяризується література національно-патріотичного спрямування, краєзнавчого характеру та різних галузей знань. Для удосконалення діяльності необхідно зробити ремонт бібліотеки; виділення коштів на придбання комп’ютерної техніки, проектора та екрана, придбання нової літератури та підписку періодичних видань.

Бібліотека с. Щасливе (Соловйова Л. В.)

Документи первинного обліку в зразковому стані. Сформовані тематичні теки матеріалів різних напрямів сприяння різнобічному вихованню читачів різних вікових категорій.

Для удосконалення роботи необхідно провести капітальний ремонт приміщення бібліотеки, облаштування пристойного входу до бібліотеки ; забезпечити охорону книжкового фонду та майна бібліотеки (грати на вікнах); виділити кошти на забезпечення бібліотеки новітніми технологіями (комп’ютери, проектор, екран, тощо),придбання сучасного обладнання для покращення інтер’єру, придбання нової літератури та підписки періодичних видань. Привести бібліотеку у відповідність до потреб заможних мешканців с. Щасливого – гарного, красивого містечка з висококультурною місцевою громадою. А в тому, що всі мешканці села Щасливого заможні люди – сумніву не викликає.

с. Проліски (Шмаюн В. П.)

Ця бібліотека заслуговує на визначення «перлинка». ЇЇ плекала і викохувала багато десятиліть Шмаюн Марія Антонівна, світла їй пам’ять, - людина високодуховна, Людина з великої літери. Ту духовність, тепло, домашній затишок, традиції високого професіоналізму продовжує в цій бібліотеці її невістка Валентина Петрівна Шмаюн та її сім’я: чоловік Шмаюн Олег Миколайович(безоплатний її творчий помічник) та їх діти.

В бібліотеці проведено капітальний ремонт. Професійно, якісно «прочищено» книжковий фонд від застарілої літератури та літератури, що втратила актуальність. Розкривають фонд чудові, яскраві, актуальні із змістовними назвами книжкові виставки, які популяризують нові надходження літератури за державною програмою «Українська книга» та за іншими джерелами надходження, роздільники у фонді з написами відповідно сучасної термінології та змін до ББК. Бібліотека підключена до мережі Internet(хоча ноутбук В. П. Шмаюн принесла власний як, доречі, і телевізор). Документи первинного обліку в зразковому стані. Підходи в роботі з читачами у В. П. Шмаюн до різних соціальних та вікових категорій читачів наукові, базуються на сучасних наукових спостереженнях за змінами в прогресивних інтелектуальних і творчих здібностях сучасної людини, особливо дітей. Вона інтуїтивно відчуває настрій і потреби читачів, і створюючи разом зі своєю сім’єю в бібліотеці атмосферу родинного затишку, перетворює бібліотеку в справжній другий дім для мешканців с. Проліски. Але її бібліотеці, в її святій праці для місцевої громади, потрібна допомога. Необхідні кошти для придбання комп’ютерів, проектора, екрану, нових стелажів, читацьких кафедр, читацьких столів, стільців та іншого майна для відповідного інтер’єру. Бібліотека в надійних руках. Слово за сільською владою та заможними мешканцями с. Проліски.

З огляду на вище зазначене, комісія по вивченню діяльності Бориспільського Районного Організаційно-методичного Центру відділу культури Бориспільської районної державної адміністрації та бібліотек Бориспільського району констатує факт наявності стабільного курсу на розширення функціонального діапазону бібліотек у відповідності з вимогами часу, їх значної ролі як оплоту незалежності і зміцненні державності України.

Але необхідна суттєва систематична і своєчасна допомога бібліотекам з боку владних структур щодо фінансового забезпечення їх потреб, потреб читачів та допомога в організації пошуку позабюджетних коштів (доброчинці, меценати) для удосконалення фондового та технічного забезпечення бібліотек як інформаційно-інтелектуально-творчих осередків для місцевих громад.


{gallery}borispol_20160615{/gallery}