Міжнародний день рідної мови

Щорічно, 21 лютого українська громада разом зі світовою спільнотою відзначає Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування це свято стало традиційним і в Київській обласній бібліотеці для дітей.

Як море починається з річки, так і слово починається з писемності. А наше рідне українське слово почалося з літописів Нестора, поглиблювалося пером І. Котляревського та Т. Шевченка, удосконалювалося літературною майстерністю К. Мотрич, Д. Білоуса, П. Мовчана, І. Драча... З метою виховання любові до рідного слова, свого краю, формування культури мовлення та на відзначення свята у мистецькій хол-галереї бібліотеки оформлена книжково-ілюстративна експозиція "Квітни, мово, зірницями слова", на якій представлені кращі поетичні твори української та світової літератури, присвячені мові. А епіграфом до експозиції стали поетичні рядки Н. Красоткіної:

"...Мова людини - це щастя, це диво.

Як же без мови? Не уявляю.

Я щохвилини про щось та питаю,

А коли мови не будемо знати,

Як же ми будемо світ пізнавати?"

("Мова - душа народу")

В рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови читачі-учні 7-х класів, студенти-майбутні бібліотекарі прослухали цікаві розповіді бібліотекарів про історію свята, переглянули літературу, представлену на експозиції, читали власні вірші, декламували твори українських поетів.