Вимоги колективу Київської обласної бібліотеки для дітей щодо майбутньої кандидатури на посаду Міністра культури України

Високошановне товариство!

Колектив Київської обласної бібліотеки для дітей висуває свої вимоги і критерії для майбутнього Міністра культури України, а саме:

• стаж практичної роботи в бібліотеці, клубі не менше п'яти років та розуміння суті бібліотечної і клубної роботи;
  • знання проблем, що мають місце в бібліотечній та клубній роботі села, району, міста, області та вміння прогнозувати, знаходити
  • шляхи подолання кризи в бібліотечній справі по усуненню існуючих "совєтськіх" кількісних показників по оплаті праці бібліотекарів, а саме:
    • кількість книговидач;
    • кількість читачів.
  • Бажання майбутнього Міністра культури України перейти на європейські нормативно-правові критерії по оплаті праці бібліотекарів України;
  • Ліквідацію великих розбіжностей, що мають місце по оплаті праці бібліотекарів, в так званих "національних бібліотеках" України, що належать Мінкультури України, зокрема Парламентської бібліотеки (колишньої бібліотеки ім.КПРС), і привести оплату праці бібліотекарів вищеназваних бібліотек до зарплати бібліотекарів обласних бібліотек першої категорії. Вивільнені мільйонні кошти направити на фінансування загальнодержавних бібліотечних програм для підтримки сільських бібліотек або навпаки заробітну плату бібліотекарів обласних бібліотек підняти до рівня заробітної плати бібліотекаря Національної бібліотеки.

Культурна Україна потребує міністра-реформатора в справі підготовки бібліотечних кадрів в у ВУЗах, що підпорядуовані Міністерству культури, які сьогодні готують кадри для підтанцьовки та офіціантів для генделиків.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що бібліотечна і клубна галузі України мають гіркий досвід роботи на посаді Міністра культури України акторів, співаків, літераторів, музикантів, зокрема: п.О.Білозір, Д.Остапенка, М.Кулиняка, І.Дзюби, Л.Хоролець, які теж були нібито обізнані з європейським досвідом розвитку культури та культурної політики, не були задіяні раніше на держслужбах, але нічого суттєвого не зробили для втілення європейських стандартів в українську практику бібліотечної галузі. Своїм перебуванням на посаді Міністра сприяли занепаду української культури.

Міністр культури України не повинен бути міністром всіх релігій і всіх церков України, для цього існує церковний синод в Україні.

P.S. Викликає подив те, що Українська бібліотечна асоціація не проявила такої ініціативи…

За дорученням колективу Київської
обласної бібліотеки для дітей генеральний
директор, кандидат історичних наук,