Цикл заходів "Співай, танцюй, читай та смачно їж на Масляну"

Масляна - це веселе проведення зими, осяяне радісним чеканням близького тепла, весняного відновлення природи. Навіть млинці, неодмінний атрибут свята, мали ритуальне значення: круглі, рум'яні, гарячі, вони являли собою символ сонця.

В Київській обласній бібліотеці для дітей напередодні свята Масляної розпочався цикл заходів "Співай, танцюй, читай та смачно їж на Масляну"

Для читачів-учнів 7-х класів було проведено мультимедійний захід "Масницю, масницю святкували та й холодну, люту зиму проводжали."

А для читачів-учнів 1-х класів ШДС "Русанівка" - мультперегляд "Смішарики святкують Масляну".

Читачі отримали інформацію, яка їх дуже зацікавила, про традиції святкування Масляної нашими дідами та прадідами в кожен день тижня, адже ці дійства були дуже цікавими та загадковими. Під час заходу читачі познайомились з традиціями святкування цього свята не тільки в Україні, а і в інших країнах.

Головна страва на Масляну — млинці зі сметаною, вареники із сиром, гречані млинці на смальці та інша обрядова їжа. Це свято супроводжують співи, танці, музики, ігри,загальні веселощі. В наш час на Масляну влаштовують ярмарки, фестивалі, концерти, святкові гуляння. Гості отримали багато позитивних емоцій. Адже ми всі українці, а традиції предків - це святе для нашого народу.