Обласний семінар "Методичний потенціал центральних бібліотек як фактор інноваційного розвитку бібліотек-філій"- 20 листопада 2013 року
20 листопада 2013 року у Київській обласній бібліотеці для дітей відбувся обласний семінар за участю методичних служб районних та міських централізованих бібліотечних систем Київської області на тему: "Методичний потенціал центральних бібліотек як фактор інноваційного розвитку бібліотек-філій".
Учасники семінару привітали генерального директора Київської обласної бібліотеки для дітей, кандидата історичних наук, заслуженого працівника культури України Миколу Павловича Зніщенка з обранням його на пост Президента Української асоціації працівників бібліотек для дітей та побажали йому успіхів, яскравих ідей і міцного здоров'я для втілення всіх творчих та професійних задумів у цій важливій справі.
Традиційно, у роботі семінару взяла участь головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації Валентина Михайлівна Гонтарук, яка в своєму виступі закцентувала увагу на важливих моментах бібліотечної статистичної звітності.
Заступник генерального директора по роботі з ЦБС Київської області, заслужений працівник культури України Віра Григорівна Сітько проаналізувала роботу методичних служб ЦБС та у форматі слайд-презентації представила роботу Ставищенської ЦБС.
Знаковим був виступ заступника генерального директора по науковій роботі Київської обласної бібліотеки для дітей, заслуженого працівника культури України Людмили Петрівни Соляник, який стосувався комплексу питань щодо відбору та оцифровування документів із фондів Київської обласної бібліотеки для дітей та бібліотек області. В рамках проекту електронної бібліотеки "Культура України" генеральний директор КОБдД М.П. Зніщенко та представник Національної парламентської бібліотеки України О.Б. Рубан уклали договір на оцифровування видань з фонду КОБдД та включення їх до електронної бібліотеки "Культура України".
Бібліотечні працівники області отримали фахові консультації О.М. Литвин "Інноваційна діяльність бібліотек області як показник ефективності методичної служби", Н.В. Острікової "Творчість Тараса Шевченка в літературному дискурсі краєзнавства", переглянули мультимедійну слайд-презентацію "Тарас Шевченко і Київщина" (автори: Т.П. Грабко, Л.В. Смисловська).
Для втілення нових задумів та ідей всі учасники семінару отримали добірку методико-бібліографічних матеріалів, підготовлених фахівцями КОБдД, серед яких: методичні поради до планування на 2014 рік, методичні посібники до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, 175-річчя І.С. Нечуя-Левицького, календарі знаменних і пам'ятних дат на 2014 рік (загальний та уродженців Київщини), регламентуючі документи з оцифровування книг та участі у проекті електронної бібліотеки "Культура України". А перегляд слайд-презентацій Ставищенської ЦБС, Ірпінської МЦБС та відео-ролику Рокитнянської ЦБС вчергове підтвердив професійне зростання та креативний підхід в роботі з читачами різних вікових категорій бібліотечних працівників Київської області.
В цей день відбулося нагородження переможців конкурсу дитячої творчості читачів-дітей бібліотек Київської області "Юні таланти Київщини" (організатор конкурсу-Київська обласна бібліотека для дітей) грамотами та подарунками, відзначено найактивніші бібліотеки-учасниці. Завершальним акордом конкурсу стала виставка учасників-переможців "Юні таланти Київщини: присвячується Року дитячої творчості", чиї роботи за рішенням журі визнано кращими.
Н. В. Острікова, завідувач відділу інформаційної та довідково-бібліографічної роботи
{gallery}20131120{/gallery}