Виставка - пам’ять "Ще довго в пам'яті болітиме війна"

Давно вже пройшли повоєнні роки. Життя з кожним днем набирає обертів. Одну подію змінює інша, але є спогади які залишаються в пам’яті назавжди. Саме їм присвячена виставка - пам'ять "Ще довго в пам'яті болітиме війна". Багато документальних і художніх творів розповідають про подвиги на фронті, відкривають побачене, почуте, пережите.

Трагічні й неймовірно важкі роки Другої світової війни для Києва позначені нескінечними втратами. Книги розділу "Героїчний Київ" розповідають про хоробрість, непоборну віру в перемогу, безмежну вірність Батьківщині при визволенні Києва.

Букринський плацдарм. Чому ця битва залишила в людській пам'яті такий глибокий і страшний слід, пригніченість, гіркоту та біль? Чому очевидці ставлять її в один ряд зі Сталінградом, а то й вважають її ще запеклішою? Книги розділу "Трагедія Букринського плацдарму" спробують дати деякі відповіді на ці питання.

Холодний листопад 1943 року. Форсування Дніпра північніше Києва. Лютіжський плацдарм. І страшенна, невиправдана кількість жертв. Але місто взяте. Саме про героїчні подвиги у важливій битві за Дніпро йдеться у розділі "Пам’ятає Лютіж своїх героїв."

Розробила:

зав.відділом обслуговування