Обласний семінар за участю директорів централізованих бібліотечних систем Київської області на тему: "Актуальні питання оновлення і активаізації діяльності бібліотек ЦБС"- 19 березня 2013 року

19 березня у Київській обласній бібліотеці для дітей відбувся обласний семінар за участю директорів ЦБС на тему: "Актуальні питання оновлення і активізації діяльності бібліотек централізованих бібліотечних систем".

Відкрив семінар генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України Микола Павлович Зніщенко, який ознайомив присутніх з програмою роботи семінару, окреслив коло професійних питань для обговорення та представив присутнім новопризначеного директора Рокитнянської ЦБС.

У роботі семінару взяла участь заступник начальника управління культури і туризму Київської обласної державної адміністрації Елеонора Сергіївна Скиданова.

Заступник начальника управління культури і туризму Київської обласної державної адміністрації Скиданова Є. С. та генеральний директор Київської обласної бібліотеки для дітей Зніщенко М. П. визначили перед присутніми директорами ЦБС коло актуальних завдань на найближчу та подальшу перспективу розвитку бібліотечної галузі в Київській області та загалом в Україні.

Заступник директора, заслужений працівник культури України, Віра Григорівна Сітько у своїй доповіді підвела підсумки та зробила детальний аналіз роботи бібліотек Київщини за 2012 рік, закцентувала увагу на позитивних змінах, пов`язаних з підвищенням ролі бібліотек в житті місцевих громад та намітила шляхи їх подальшого розвитку.

Питанням методичного забезпечення популяризації української книги в бібліотеках області було присвячено засідання "круглого столу", який провела заступник директора по науковій роботі, заслужений працівник культури України Людмила Петрівна Соляник. Присутні директори ЦБС охоче поділилися власним досвідом роботи. Так, директор Білоцерківської районної ЦБС Л. В. Зінченко розповіла про ефективність методичного забезпечення популяризації української літератури консультативно-семінарськими засобами та використання методично-бібліографічних посібників Київської обласної бібліотеки для дітей. Директор Ірпінської міської ЦБС О. Є. Циганенко презентувала роботу літературної студії "Дебют", яка спеціалізується на популяризації творчості українських молодих авторів. Враженнями про творчі зустрічі з письменниками-краянами поділилися директор Вишгородської ЦБС М. М. Міляновська та директор Києво-Святошинської ЦБС Н. В. Гулєвата. Роботу районного літературно-мистецького об`єднання "Краєзнавча Баришівщина" представила директор ЦБС Г. В. Пацаловська. Питанням популяризації творчості українських письменників-лауреатів літературних премій був присвячений виступ директора Богуславської ЦБС, заслуженого працівника культури України Т. В. Косюшко.

Присутні мали можливість ознайомитися з новинками видавництва "Грані-Т", які представила заступник директора А. Музиченко.