27 квітня 2016 року за ініціативи Київської обласної бібліотеки для дітей, за участі Української Асоціації працівників бібліотек для дітей, Національної бібліотеки України для дітей, Бородянського Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та за підтримки Київського обласного управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації, керівників органів місцевої влади Бородянської райдержадміністрації, м. Бородянки у співпраці з Бородянським районним відділом культури, національностей та релігій відбулася регіональна форсайт-сесія на базі Бородянської районної централізованої бібліотечної системи, тема якої "Формування екологічного світогляду молодого покоління: назад у майбутнє", присвячена 30-річчю пам'яті про аварію на ЧАЕС. Формат зустрічі символічний та актуальний. Форсайт-сесія – це інноваційний інструмент моделювання майбутнього, платформа для обміну думками щодо подальшої роботи на основі вже напрацьованого досвіду роботи, зокрема дитячих бібліотек щодо формування екологічних знань читачів-дітей. Ця зустріч визначила нові напрямки екологічної соціалізації дітей та їх активної і безпосередньої участі щодо формування норм екологічної моралі, екологічного світогляду, екологічної етики. В форматі роботи форсайт-сесії Київська обласна бібліотека для дітей ініціювала створення перспективної екологічної дорожньої карти, основні тези якої:
1. Продовження співпраці бібліотек для дітей з екологічними центрами Київської області та України.
2. Створення на сайті Київської обласної бібліотеки для дітей «Відкритого екологічного Зеленого мікрофону», де діти можуть висловлювати свої погляди та пропозиції з покращення екології своєї «малої батьківщини», Київщини, України, планети, Всесвіту.
3. Створення єдиного екологічного порталу бібліотечних установ Київської області з залученням областей, які межують з Київщиною.
Перший етап реалізації екологічної дорожньої карти розпочинається презентацією аматорського фільму «Nature».
Автори фільму, Кравченко Катерина та Балицька Анна (активні читачі сільської бібліотеки, завідуюча бібліотеки - Крамар Оксана Володимирівна) визначили тему фільму: «Життя – це барви природи, рух, дарунки природи, рідний дім, друзі, спокій, краса в дрібницях, відпочинок. Кінець – це лише початок…». Дівчата проживають у с. Крюківщина Києво-Святошинського р-ну, навчаються у 8-му класі.
Запрошуємо до реалізації проекту бібліотечних працівників, представників влади, громади, громадські екологічні фонди та організації, молодь, дітей, всіх зацікавлених. Закликаємо Вас поділитися своєю успішною екологічною історією для успішного впровадження проекту, а також для реалізації інтелектуальних і духовних здібностей дітей, підлітків. Ця реалізація може проявитися в літературному творі на екологічну тему; у розробленому екологічно-туристичному маршруті, відзнятому відеофільмі, і т.д. і т.п.
Знайте, Ваша думка, Ваша позиція щодо екологічного майбутнього надзвичайно важлива сьогодні як ніколи. ЗБЕРЕЖЕМО ПРИРОДУ ЗЕМЛІ РАЗОМ!