Семінар "Безбар`єрність" - з досвіду роботи Обухівської ЦПБ
Матеріал подано без змін
Семінар "Безбар`єрність"
(З досвіду роботи Обухівської ЦПБ)
23 травня 2025 року в Обухівській центральні публічній бібліотеці (директор – Лідія ЛЕВЧЕНКО) відбувся змістовний й дещо багатоплановий захід. Дещо багатоплановий, тому, що всі наші заходи ( сьогодні – спільно із працівниками Обухівського краєзнавчого музею імені Юрія ДОМОТЕНКА, Обухівського відділу культури та гостей) спрямовані на плекання української книги, традицій, мови, культури та на потреби в спілкуванні наших користувачів , жителів громади, зокрема.
Бібліотечним працівникам Обухівської громади (що також були запрошені на цікаві зустрічі) стане в нагоді інформація з розповідей Олександри ДАНЬКО ( провідний бібліограф Обухівської ЦПБ) «Бібліотека- інформаційний центр громади» та Євгенії ШАБАЛИ (завідувачка методично-бібліографічним відділом Обухівської ЦПБ) «Досвід українських бібліотек, зокрема Національної Бібліотеки України для дітей в роботі з популяризації української книги».
Інформаційну годину «Безбар’єрний простір в громаді та бібліотеці» підготували та провели : Лідія ХРАПАЧ (завідувачка Обухівської ЦПБ для дорослих), Лідія ПЕЛИХ (головний зберігач фондів Обухівського краєзнавчого музею імені Юрія ДОМОТЕНКА); «технічна допомога» Наталії ФЕДОРЯЧЕНКО (директор Обухівського краєзнавчого музею імені Юрія ДОМОТЕНКА ).
Увазі присутніх (серед гостей бібліотеки були також її найактивніші читачі – Олександр ШТОФФЕЛЬ, Катерина ТОМЧУК, Ірина СИТНИК, Неоніла САЛАТСЬКА, Ніна ГУЗЕНОК) було запропоновано визначення терміну БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ, його різноплановість. Відеоматеріали розповіли про літературу – художню та публіцистичну :
Джордж ОРВЕЛЛ «1984» - фантастичний роман про авторитарне суспільство;
Нік ВУЙЧИЧ «Щоденник подолання бар’єрів» - автор розповідає як жити людині з особливими потребами повним життям, спираючись на власний досвід;
Книги Стівена ГОКІНСА та про нього – відомий вчений фізик, що мав невиліковну хворобу та все ж мав яскраве життя та наукові досягнення.
Також довідник «БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ» (Олена ЗЕЛЕНСЬКА) зі шрифтом Брайля.
Презентація нових творів Людмили ОХРІМЕНКО , письменниці, волонтерки, жительки героїчного ХАРКОВА :
Тетяна БОГДАНОВИЧ ( начальник Обухівського відділу культури) представила почесних гостей Обухівської громади Людмилу ОХРІМЕНКО, Тетяну ТЕПЛЮК (головна героїня нової книги Людмили ОХРІМЕНКО «ХРЕЩЕНА»).
Два роки тому Людмила ОХРІМЕНКО була в гостях Обухівської громади та бібліотеки зі своєю книгою «ОСКАР», за яку отримала відзнаку «За кращий твір про війну» (єдина жінка-письменниця!). Одним з її консультантів тоді був полковник Олег ГРОМАДСЬКИЙ ( загинув 2024 року, захищаючи ХАРКІВ).
Сьогодні письменниця представила увазі читачів нові книги:
«ДАЛЕКА БЛАКИТНА ДАЛЕЧІНЬ». Ця назва (їй передувала інша –«Вигул скелетів із шафи») з’явилася завдяки пропозиції читачки Тамари ДІДИК, яка більше відповідає світлу, що несе книга попри складні життєві обставини про які в ній йдеться. Авторка зізнається, що 40 відсотків книжкової розповіді - власні. Йдеться про перемоги маленької дівчинки з бар’єрами життя, свого особистого простору в нім. Книга отримала літературну премію Харківської області.
«ХРЕЩЕНА». «Книжка присвячується українським жінкам, які завжди стояли пліч-о-пліч із чоловіками на захисті України» - присвята на титульному листі цього роману Людмили ОХРІМЕНКО.
Одна з таких жінок завітала в гості до бібліотеки – ТЕТЯНА ТЕПЛЮК, медикиня 12 бригади спеціального призначення МВС України «Азов». Образ цієї світлої, героїчної жінки з’явився завдяки її сестрі, яка запропонувала авторці «Оскара» (книги «про чоловічу мужність») написати про незламність української жінки. Коли Тетяні ТЕПЛЮК запропонували бути чи не головною героїнею книги вона задала собі два питання :
«Для чого це мені?» Та «Чи маю я право мовчати?» Розповісти було про що : про наших стійких мужніх захисників, про те, як намагалася допомогти, розрадити, про нечувану жорстокість ворога ( пережила полон також). «ХРЕЩЕНОЮ» стала не тільки для свого хрещеника, який покликав її як медикиню в «Азов» ще 2015 року. Він був серед захисників Київщини під час повномасштабного вторгнення рф. Тетяна ТЕПЛЮК, ця дивовижна жінка «зізналася», що завжди боролося за життя, що багато киян завдячують їй життям (багато років пропрацювала хірургічною медсестрою в пологову будинку). Всі бажаючі мали змогу придбати книги Людмили ОХРІМЕНКО з підписами автора та Тетяни ТЕПЛЮК. Один примірник книги «ХРЕЩЕНА», виданий коштом Київської обласної адміністрації в подарунок отримала Обухівська ЦПБ.