Матеріал подано без змін
Знайти коріння роду…
(З досвіду роботи Броварської міської публічної бібліотеки)
15 травня у Броварській міській публічній бібліотеці відбулася зустріч із Олексієм Новіковим – генеалогом, головою Громадської спілки "Українська культурна спадщина", директором Центру вивчення сімейної історії "МЕТРИКА", редактором загальноукраїнського часопису "Рідний край".
Олексій Новіков розповів про свій шлях до генеалогії – заняття, що з хобі перетворилося з часом на професійну діяльність. Поділився досвідом дослідження свого роду. Дав поради тим, хто лише хоче розпочати пошуки.
До того, як іти до архівів, потрібно попрацювати самостійно: випитати все, що можливо, в рідних – близьких та далеких, зробити копії всіх наявних сімейних документів, фото, нагород... Слід навідатися й на кладовище, де спочивають рідні – зробити фото могил. Адже це може також містити важливу інформацію. Варто опитати й сусідів чи колег, які можуть щось знати про ваших рідних. І лише з усією цією зібраною та узагальненою базою можете вирушати до архівів... В архівах насамперед цікавтеся метричними книгами. Важливо знати імена, прізвища та точні дати народження рідних.
Відповідаючи на запитання присутніх, Олексій Новіков розповів, що не всі люди з однаковими прізвищами обов'язково мають родинні зв'язки, а от прямі родичі можуть мати зовсім різні прізвища, – на це слід зважати при пошуках.
Пан Новіков зауважив, що саме вивчаючи документи та знаючи незаперечні факти історії, ми можемо протидіяти ворожій пропаганді та мати перевагу в інформаційній війні. Вивчення історії – як держави, так і окремої родини, надзвичайно важливе для кожного з нас.
Говорили на зустрічі й про краєзнавство, локальну історію. Особливим зацікавленням пана Новікова є місцеві газети, які видаються або видавалися у певний час.
Працівники бібліотеки ознайомили генеалога з раритетними номерами газети «Нове життя», що виходила в Броварах та Броварському районі (з 1937 року) та називалася спочатку «Стахановець». У першотравневому номері за 1955 рік знайшли й літературну сторінку з новиною про створення літературної студії при редакції газети. «Родзинкою» цієї поетичної добірки є поезія ще юного поета, студента Василя Симоненка...
Зустріч була цікавою і теплою. Адже кожен присутній згадав своїх рідних та власні спроби побудови родового дерева. Дякуємо за корисне спілкування, яке змусило згадати, замислитися, повернутися до сімейних архівів найближчим часом.
Лідія Стрельченко
Завідувачка Броварської міської публічної бібліотеки