«Пісня тисячі голосів» - літературно – поетична зустріч у бібліотеці
Матеріал подано без змін
«Пісня тисячі голосів» - літературно – поетична зустріч у бібліотеці
(З досвіду роботи сільської бібліотеки Чабанівської ТГ Фастівського району, Київської області)
Поезія - це струни відчуттів,
Це музика Вселенської любові,
Поезія - це скарб усіх віків,
Це діамант величиною в слово!
Ігор Федчишин
Кожен рік у березні ми відзначаємо день, присвячений одному з найкрасивіших видів мистецтва – поезії. Це свято є символом багатства мов і культурних традицій, а також нагадуванням про важливу роль поетів у суспільстві.
Всесвітній день поезії слугує моментом вшанування незгасного таланту поетів, які зуміли донести до нас силу та красу слова. Цей день був проголошений ЮНЕСКО у 1999 році з метою підтримки культурного розмаїття та поетичної творчості на міжнародному рівні. Саме тоді світова спільнота вирішила виділити окрему дату для поезії, зробивши її одним із мистецьких орієнтирів року.
В Україні це свято відзначається на державному рівні з 2004 року.
В цому році Український інститут книги проводить з 17 по 23 березня Національний тиждень читання поезії. Цьогорічна тема – «Пісня тисячі голосів». Такий Тиждень поезії в Україні відбувається вже вдруге, і це є гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова, як в масштабах всієї України, так і нашої Чабанівської громади. Адже , наша земля багата і щедра на талановитих людей .
21 березня у Всесвітній день поезії до сільської бібліотеки на зустріч з користувачами та учнями 10-го класу Новосілківського ліцею «Ерудит» (класний керівник Руднік Валентина) завітали чарівні, талановиті, сучасні поетеси : Світлана Суниця, Олена Рудоман, Наталія Скрипник, Катерина Охріменко. На святі гості представили свої поетичні твори, у яких порушені питання любові до рідного краю, сенсу буття та людських цінностей. Та зворушливо читалась поезія війни, як своєрідний літопис новітньої боротьби українців за свободу, літопис бурхливого і драматичного часу, в якому живемо нині.
Діти із захопленням слухали патріотичні твори Наталії Скрипник, Катерини Охріменко та познайомилися ще й з д
Зачепила найтонші струни душі зворушлива поезія поетеси Світлани Суниці. Творчість пані Світлани багатогранна та різножанрова, але найбільшу увагу вона зосереджує на любові до рідного краю, до рідної мови та на патріотичному вихованні нації.
Поезія, що прозвучала, не залишила нікого байдужим Лунали вірші – гострі, справжні, глибокі, точні, відверті, болючі. Поезія – це спосіб почути один одного, сьогодні – це точки перетину тих, хто на передовій, і тих, хто в тилу.
В затишній світлиці сільської книгозбірні звучали поетичні голоси нашого краю, нашого покоління. Адже, творчість поетів рідного краю - безцінна. Читаючи їхні твори, ми ще більше розуміємо і відчуємо красу й неповторність рідної землі, навчаємось розуміти найголовніше – добро наших сердець, чесна праця й благородні діяння ніколи не пропадуть марно. Вірші, що лунали на заході – більше, ніж просто поезія. Це наша історія, наш біль, наша надія.
Читайте та пишайтеся нашими талановитими земляками!
Олена Сурга
Завідувачка сільської бібліотеки
Чабанівської ТГ Фастівського району,
Київської області