Київська обласна бібліотека для дітей Київська обласна бібліотека для дітей

«Є питання з української мови» разом з Оленою Рудоман – мовна гра

 

Матеріал подано без змін

 

«Є питання з української мови» разом з Оленою Рудоман – мовна гра

(з досвіду роботи сільської бібліотеки Чабанівської селищної ТГ Фастівського району, Київської області)

 

Моя мова

Ти була заборонена, спаплюжена, знищена,

Ти була покарана, оплакана, змучена

Тебе кривдили, кидали, зраджували…

А ти завжди залишалась мужньою.

А ти боролась за своє існування

А ти благала: «Дозвольте жити!»

А ти терпіла всі кепкування

І вірила: «Ще будуть любити…»

І час прийшов! Знялися окови!

І ти воскресла, моя мово!

Тебе цінують, люблять, знають,

Тобою в світі розмовляють

Ти наша віра в майбуття

Ти є любов, ти є життя!

Катерина Охріменко

 

  Мова – це великий дар. І в кожного народу вона своя. Мова — це доля народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. Наш народ створював мову віками, багато боровся і бореться за її існування і процвітання.

   Рідна мова – це джерело, яке дає початок могутньому потоку. Це сила здатна об’єднувати людей, їхні дії, думки, емоції. Доки живе мова – живе народ.

І ми, як свідомі громадяни нашої країни, повинні не тільки зберегти набуте, а й примножувати її багатства для прийдешніх поколінь.

 В День рідної мови в читальній залі сільської бібліотеки  відбулася мовна гра  «Є питання з української мови» разом з Оленою Рудоман. Захід пройшов за участі завідувача сектору культури, молоді та спорту Чабанівської селищної ради –Романа  Подолянця, художніх керівників творчих колективів «Кресно» - Євгенії Дужик та «Дивоцвіт» - Євгенії Дубінченко, поетеси Світлани Суниці, спеціаліста відділу освіти  - Ірини  Гузік, активних користувачів бібліотеки – Катерини Охріменко, Наталії Олениці та маленьких українців, вихованців КЗ «Новосілківський ЗДО «Яблучко», які завітали на свято зі своїм вихователем та соціальним педагогом Іриною Яровою.

 Учасники цього прекрасного дійства  поділилися на дві команди,  які завзято змагалися, демонструючи свої знання з рідної мови та активно відстоювали звання «найкращого знавця мови».  Усі мали змогу показати свою ерудицію, кмітливість, згуртованість у таких конкурсах, як "Представлення", "Розминка", змаганні капітанів команд.

 За грою спостерігало  непідкупне журі, яке фіксувало всі результати.  Команди відповідали на питання. За місяць до свята, Олена Рудоман провела анкетування. В даному опитуванні взяли участь сто мешканців села Новосілки. Учасники гри намагалися відгадати найпопулярніші відповіді. Активну участь у святковому дійстві взяли і дітки, які  розгадували ребуси та на швидкість ліпили слово МОВА. У перерві між мовними конкурсами звучала мелодійна  поезія про рідну мову поетеси Світлани Суниці  та неперевершене виконання українських пісень у виконанні Ірини Гузік.

 Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова в освітніх закладах, на вулицях міст і сіл. Але, ще треба докласти багато зусиль, щоб наша  мова  звучала , як пісня, красиво і лагідно.

 

Мово моя барвиста,

Веселкова, промениста.

Тебе з колиски шаную,

Тобою, рідна, віршую.

Квітни у ріднім краї,

Піснею линь в розмаї.

Зачаровуй, ласкою слова,

Бо ти народу основа.

Світлана Суниця

 

Олена Сурга

завідувачка сільською бібліотекою

Чабанівської селищної ТГ

Фастівського району Київської області