Книги КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» – Три історії незламного духу
Історія України багата на постаті, чиї життя стали символом боротьби за незалежність та національну ідею. Сьогодні ми хочемо розповісти вам про три книги, які допоможуть вам дізнатися більше про цих видатних українців:
Офіцинський, Р. Степан Бандера / Роман Офіцинський ; худож. - оформл. Є. В. Вдовиченко ; ред. О. В. Красовицький. – Харків : Фоліо, 2024. – 608 с. : іл. - (Життя видатних українців)
Степан Бандера (1909–1959) – непересічна історична постать. Його життя й діяльність донині викликають небуденний розголос серед масової авдиторії та заповзяті політичні й наукові дискусії в багатьох країнах. Його іменем означують справді українське. Бандерівцями шовіністи називають українських патріотів, а українську мову – бандерівською. Виправдовуючи військове вторгнення в Україну 2014-го, а потім і повномасштабну навалу 2022-го, російський диктатор зробив Степана Бандеру ледь не головним доказом загрози національній безпеці рф. Адже той не тільки фанатично вірив у повноцінне державне відродження поневоленої рідної нації, а й став символом руху опору будь-яким зайдам і насамперед московським.
Піскун, В. Павло Чижевський. На службі громади, з вірою в Україну / Валентина Піскун ; худож. - оформл. М. Б. Гутман. – Київ : ТОВ «Видавництво КЛІО», 2024. – 160 с. : іл.
Ця книжка розповідає про життєвий шлях і громадську діяльність Павла Івановича Чижевського (1860–1925) — українця, уродженця Полтавщини, який своєю працею утверджував Україну й українську націю у світовому просторі. Він був членом першої Державної думи Росії і Української Центральної Ради, головою Надзвичайної торговельної місії УНР до Швейцарії, Франції та Італії. Автор низки публіцистичних праць, присвячених проблемам українського державотворення; винахідник «вітрової тюрбіни», що засвідчено швейцарським патентом. Батько чотирьох синів, троє з яких захищали Україну від російсько-більшовицької навали в Армії УНР.
Процюк, С. Пан. Роман про Євгена Чикаленка / Степан Процюк ; ред. Р. Мельников ; дизайн М. Дяченко . – Брустури : Дискурсус, 2024. – 304 с. : іл.
«Легко любити Україну до глибини душі. А ви полюбіть її до глибини власної кишені», — ці слова Євгена Чикаленка стали чи не найцитованішими в час російсько-української війни, спонукаючи громадян до жертовності й водночас засвідчуючи повагу сучасних українців до цієї неординарної постаті в нашій історії.
Хто ж він — цей сподвижник, чия діяльність і через століття відгукується вдячністю в серцях земляків? Про це й розмірковує у своєму новому романі Степан Процюк, прагнучи не лише занурити читачів у багатогранний світ свого героя, а й показати передусім людину — Євгена Чикаленка.